Naga MarketsBitcoin z nowym rekordem. Kurs BTC testuje 62,7 tys. dol.!Notowania najstarszej i największej kryptowaluty w trakcie wtorkowej sesji ustanawiają nowe, historyczne maksima, testując poziom 62 741,44 dol. Bitcoin ostatni raz znajdował się na rekordowych poziomach w dniu 13 marca, kiedy szczyt wynosił 61 781,83 dol. Wynik udało się więc poprawić o prawie 1000 dol.

  • Ethet (ETH) podąża w ślad za bitcoinem i testuje poziom 2214,99 dol., również ustanawiając nowe ATH (historyczne maksima)
  • Łączna wartość rynku cyfrowych aktywów rośnie o 1,4% i wynosi już 2,065 bln dol.
  • Bitcoin wspina się na nowe ATH, gdy blisko historycznych maksimów znajdują się kontrakty futures na amerykański indeks giełdowy S&P 500, a dolar pozostaje nieco wycofany

Bitcoin na historycznych maksimach, ether podąża jego śladem

Notowania bitcoina na luksemburskiej giełdzie Bitstamp ustanawiały nowe szczyt po godzinie 10:15 czasu polskiego, po czym dynamicznie kontynuowały wzrosty wybijając ostatecznie poziom 62 tys. dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Największa na świecie kryptowaluta ponad dwukrotnie zwiększyła swoją cenę w tym roku w związku z rosnącą akceptacją jako inwestycji i środka płatniczego, a także w związku z tym, że inwestorzy poszukują wysokodochodowych aktywów w obliczu niskich stóp procentowych. Duże firmy, w tym BNY Mellon, Mastercard oraz Tesla zainwestowały w kryptowaluty, czym napędziły tempo instytucjonalnej adopcji cyfrowych aktywów, wpływając bezpośrednio na wzrost ich cen.

Bitcoin na historycznych maksimach. Źródło: Tradingview.com

Za Bitcoinem na nowe szczyty ruszył również ether, drugi pod względem kapitalizacji token kryptowalutowy, który we wtorek testował poziom 2214,99 dol. Tym samym kolejny dzień z rzędu ustanawiał nowe rekord, utrzymując się od początku miesiąca powyżej pułapu 2 tys. dol.

Ether również ustanawia ATH. Źródło: Tradingview.com

– Cena Bitcoina ponownie wzrosła dzięki wielu czynnikom, w tym nowemu popytowi ze strony inwestorów instytucjonalnych i zarządzających majątkiem, oferujących klientom ekspozycję na kryptowaluty. Tymczasem spadek rezerw na giełdzie zmniejsza podaż, ponieważ coraz więcej inwestorów przenosi walutę do własnych portfeli – komentował Simon Peters, analityk eToro

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin kosztuje już prawie 238 tys. złotych

Cena bitcoina w ujęciu do złotego rośnie we wtorek o 3,3% i testuje poziom 237,9 tys. zł, pogłębiając historyczne maksima o około 4 tys. zł.

W efekcie, para walutowa BTC/PLN jest coraz bliżej osiągnięcia poziomu 240 tys. zł, o którym w swoich prognozach wspominał Sebastian Seliga, główny analityk kryptowalutowy giełdy BitBay.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMLP Group ma umowę z konsorcjum banków na 73,4 mln euro kredytu
Następny artykułGrupa INC odnotowała wzrost wartości gotówki i inwestycji o 8,5 mln zł w I kwartale 2021 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here