Naga MarketsBitcoin z nowym rekordem. Kryptowaluta nie chce przestać rosnąć!Bitcoin nadal bije nowe rekordy. Wczoraj przebił poziom 30 000 USD. Dziś kosztuje już blisko 35 000 USD.

  • Bitcoin przebił wczoraj poziom 30 000 USD, dziś kosztuje blisko 5 000 USD więcej.
  • Równie dobrze radzi sobie ether (ETH), który przebił pułap 800 USD.

Bitcoin z nowy ATH

Początek 2021 r. jest dla kryptowalut bardzo łaskawy. Wczoraj bitcoin przebił poziom 30 000 USD. Dziś kosztuje blisko 35 000 USD. Z kolei ether (ETH), kryptowaluta platformy Ethereum, kosztuje ponad 800 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spójrzmy na procenty. W skali doby bitcoin zdrożał o ponad 14 proc., w skali tygodnia aż o 25 proc. Z kolei ether wzrósł na wykresie przez ostatnie 24 h o 7,7 proc. i 23 proc. w skali 7 dni.

Bitcoin po 40 000 USD?

Zdaniem wielu analityków to dopiero początek hossy, która doprowadzi do skoku ceny BTC do 100 000 USD.

– Istnieją warunki dla kontynuacji zwyżki cen kryptowalut na przestrzeni nadchodzącego roku – twierdzi David Grider, główny analityk cyfrowych aktywów w Funstrat. – Pozostajemy byczo nastawieni i podnosimy naszą cenę rekomendowaną z 25 tys. dol. do 40 tys. dol., jednocześnie sugerując inwestorom szukanie możliwości zwiększenia pozycji w trakcie korekt kursu biorąc pod uwagę ostatnie zachowanie kursu i wyższe wyceny.

Warto jednak dodać, że prognoza Grindera jest bardzo ostrożna. Wśród przykładów sugestii ekstremalnie wysokich wycen kryptowaluty, wymienić można np. przewidywania analityka Citibank, Toma Fitzpatricka, który spodziewa się napływu dużej ilości kapitału na rynek krypto i w rezultacie aprecjacji kursu BTC/USD do nawet 318 tys. dol.

Ethereum

W tle rośnie też wspomniany ether. Dlaczego? Po pierwsze, nadal wdrażane w życie jest Ethereum 2.0, czyli nowa wersja sieci ETH, która cechować będzie się lepszą skalowalnością i innymi czynnikami, które mogą wzmocnić cenę kryptowaluty. Do tego bitcoin jest już dość drogi – przebił niedawno swoje ATH z 2017 roku. ETH kosztuje ok. 800 USD, zaś ATH z przełomu 2017/2018 r. wynosi 1 200 USD. To pokazuje, ile pozostało przestrzeni do wzrostów. Nie wspominając, co może się wydarzyć, gdy kurs przebije ATH. Niektórzy analitycy sugerują, że wtedy może dolecieć do 9 000 USD. Wzrost kursu ETH napędzać może też rynek DeFi, który już w ostatnich miesiącach sprawił, że cena kryptowaluty zdrożała.

 

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluta | s&p500 notowania | dolar | ropa brent notowania | kur euro | akcje pgnig prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here