Naga MarketsBitcoin z nowym rekordem: kurs BTC powyżej 10 tys. dol. od ponad 100 dniBitcoin odnotowuje właśnie nowy rekord. Kurs utrzymał się już aż 100 dni powyżej 10 000 USD. Czy to zapowiedź hossy w 2021 r.?

  • Kurs BTC utrzymał się aż 100 dni powyżej poziomu 10 000 USD, co stanowi rekord w historii kryptowaluty.
  • Analitycy – np. PlanB – sugerują, że może to oznaczać sporą hossę na BTC już w 2021 r.
  • Mike McGlone, starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, jest zdania, że popyt na BTC napędzą też różne “niespodziewane” zjawiska.

Bitcoin od 100 dni powyżej pułapu 10 tysięcy dolarów

3 listopada odbyły się wybory prezydenckie w USA. Wielu analityków było zdania, że będzie to przełomowy czas dla wielu rynków. Nie znamy jeszcze wyników elekcji, ale para BTC/USD zachowuje się spokojnie. Od ponad 100 dni utrzymuje się powyżej granicy 10 000 USD.

Zgodnie z wcześniejszymi prognozami, jeśli bitcoin utrzymałby się powyżej tego poziomu przez 100 dni, moglibyśmy liczyć na dużą hossę.

Do tego analityk z rynku cyfrowych aktywów, PlanB, zauważył, że 200-tygodniowa średnia krocząca kryptowaluty przekroczyła teraz po raz pierwszy 7000 USD. Jak podkreśla, gdyby historyczne wzorce miały się teraz powtórzyć, bitcoin mógłby teraz znacznie zyskać na cenie.

 

Przewiduje też, że w takim wypadku bitcoin może w przyszłym roku “pójść parabolicznie”, czym niejako powtórzy schematy z poprzednich halvingów i baniek.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bańka na BTC już wkrótce?

Z kolei w tweecie z 4 listopada Mike McGlone, starszy strateg ds. surowców w Bloomberg Intelligence, sugeruje, że przyszły rok będzie wyjątkowo hojny dla inwestorów, którzy zaufają BTC.

Powodem, jak uważa, jest prosta równowaga pomiędzy podażą i popytem.

Bitcoin może iść parabolicznie w 2021 roku, tak jak to miało miejsce w 2013 i 2017 roku, oczywiście jeśli poprzednie wzorce ponownie zostaną ponownie rozegrane – napisał.

Dodał, że nowe ATH to tylko “kwestia czasu”. Może być nawet lepiej, niż myślmy, jeśli coś “czego nie przewidujemy, spowoduje wzrost popularności i popytu w porównaniu z ograniczoną podażą [BTC]”.

McGlone prawdopodobnie odnosił się tym do ostatnich zakupów bitcoinów ze strony inwestorów korporacyjnych (np. Square czy Microstrategy) czy nowej usługi PayPala, która od 2021 r. pozwoli klientom tej firmy płacić za zakupy w BTC i paru innych kryptowalutach (w tym ETH).

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here