Naga Markets

Bitcoin z nowym rekordem. Najstarszy bank w USA, BNY Mellon, wchodzi w BTCNotowania bitcoina w czwartek osiągnęły nowe, historyczne maksima testując poziom 48,48 tys. dol. Ma to miejsce w momencie, gdy najstarszy bank w Stanach Zjednoczonych, BNY Mellon, ogłosił swoje zainteresowanie rynkiem kryptowalutowym i udostępnienie BTC swoim klientom.

  • Bitcoin na luksemburskiej giełdzie Bitstamp ustanawiał nowy rekord na wysokości poziomu 48 481,45 dol., W tym samym czasie na rynku futures kontrakty terminowe pokonywały pułap 49 tys. dol.
  • Kurs BTC rośnie po informacjach, że kolejni gracze instytucjonalni wchodzą w rynek BTC: Mastercard, BNY Mellon, a o podobnych planach informował również dyrektor finansowy Twittera
  • W ślad za BTC podąża również szeroki rynek kryptowaluty. ETH rośnie o 3,4%, a LTC zyskuje 5,7%

BNY Mellon wchodzi w bitcoina. Instytucjonalna adopcja napędza BTC

Bank of New York Mellon Corp, będący najstarszym bankiem działającym w USA od 1784 r., planuje przechowywać, transferować i emitować bitcoiny oraz inne kryptowaluty w imieniu swoich klientów oddziału zarządzania aktywami jeszcze w tym roku, poinformował Wall Street Journal w czwartek.Bank prowadzi rozmowy z klientami, aby wprowadzili swoje waluty cyfrowe na rachunki instytucji twierdzi WSJ, powołując się na rozmowę z Romanem Regelmanem, dyrektorem generalnym BNY Mellon w zakresie obsługi aktywów i biznesu cyfrowego.

BNY Mellon nie jest pierwszą znaną firmą finansową, która deklaruje swoje zainteresowanie aktywami cyfrowymi. Fidelity Investments ogłosił plany w październiku 2018 r., aby przechowywać i handlować bitcoinem i etherem,, a rok później zdobył zgodę regulacyjną na prowadzenie swojej działalności kryptowalutowej w Nowym Jorku.

Jednak ogłoszenie BNY Mellon jest pierwszym przypadkiem, gdy jeden z dużych banków powierniczych przedstawił mapę drogową traktowania walut cyfrowych jak każdego innego aktywa inwestycyjnego. Bank nie wprowadził również ograniczeń co do rodzajów aktywów cyfrowych, które klienci będą mogli w nim przechowywać.

Dla bitcoina czwartkowa sesja jest niezwykle istotna pod względem ważnych informacji dotyczących instytucjonalnej adopcji. Bowiem oprócz BNY Mellon bitcoinem zainteresował się również MastetCard, który umożliwi płacenie za zakupy kryptowalutami u ponad 30 milionów sprzedawców.

Jak podaje agencja prasowa Reutera powyższe wydarzenia miały jej zdaniem bezpośredni wpływ na ustanowienie przez bitcoina w czwartkowe popołudnie nowych, historycznych maksimów (ATH).

Bitcoin z trzecim ATH w tym tygodniu, powraca nad 48 tys. dol.

Zgodnie z wyceną giełdy Bitstamp, bitcoin rośnie w tym momencie o prawie 7%, dodając do swojej wartości 3 tysiące dolarów i testuje poziom 48 481,45 dol., najwyższy w swojej dotychczasowej historii. Jest to trzeci raz w tym tygodniu, kiedy kurs BTC osiąga ATH. Pierwszy raz miało to miejsce w poniedziałek i następnie we wtorek po informacji, że Tesla dokonała zakupu kryptowaluty wydając na to 1,5 mld dol.

NED
Bitcoin z nowym ATH. Źródło: Tradingview.com

Na rynku terminowym wzrosty były jeszcze silniejsze i kontrakty CME przebijały poziom 49 tys. dol.

Razem z bitcoinem odbija również cały rynek kryptowalutowy, który po porannych delikatnych spadkach wraca do wzrostów. Łączna kapitalizacja zwiększa się o ponad 5% do poziomu 1,4 bln dol.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here