Naga MarketsSondaż przeprowadzony przez Krakena wykazał, że większość traderów oczekuje, że bitcoin (BTC) osiągnie nowe ATH przed 2021 rokiem. To zaskakujące biorąc pod uwagę obecną sytuację kryptowaluty na wykresie.

W ramach badania zapytano o zdanie 400 podmiotów handlujących kryptowalutami z półki „VIP”. Wyniki były zaskoczeniem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wyniki

Aż 41 proc. respondentów określiło się jako „inwestorzy”, 40 proc. to „handlowcy”, a 15 proc. to „instytucje”. Pozostałe 4 proc. to podmioty przetwarzające płatności, giełdy kryptowalut i górnicy.

84 proc. respondentów zarządza kapitałem poniżej 10 milionów USD, a 11 proc. zarządza między 10 a 50 milionami USD. Pozostałe 6 proc. jest równomiernie podzielone między traderów zarządzających od 50 milionów do 100 milionów dolarów, a traderów obracających aż ponad 100 milionami dolarów.

Okazuje się, że oczekiwania rynku są bardzo optymistyczne, jak na to, co dziś widać na rynkach. BTC ma w tym roku osiągnąć nowe ATH. Badanie wykazało, że średnia docelowa cena BTC w 2020 r. prognozowana przez przebadanych wynosi 22 866 USD. Jednak inwestorzy nie oczekują podobnego wzrostu w przypadku Etheru(ETH). Mimo tego są zdania, że kryptowaluta może kosztować nawet 810 USD.

Ogólny nastrój na rynku jest optymistyczny. 44 proc. uczestników twierdzi, że rynki kryptowalut wejdą w etap hossy. 34 proc. twierdzi, że nie jest tego pewne.

Ankietowani nie byli zgodni co do tego, co przyspieszy rozwój kryptowalut w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Niemal co piąty uważa, że będzie to efektem „adopcji”. Na halving stawia tylko 15 proc. a następnie 11 proc. uważa, że powodem będą „konflikty” polityczne. „FOMO” wskazało 11 proc., a „kryzys” gospodarczy jedynie 9 proc.

Zagrożeniem dot. kryptowalut są regulacje rynku. Tak uważa 32 proc. uczestników badania. Za takowej „oszustwa, włamania” uważa 23%.

Ulubione kryptowaluty

W ankiecie poproszono również respondentów o podanie listy ulubionych altcoinów. Okazało się, że na szczycie znalazły się: ETH, Monero (XMR), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) i Tezos (XTZ).

Prawie połowa respondentów wskazała, że ​​nie używa stablecoinów (44,4 proc.). Tether (USDT) był zdecydowanie najpopularniejszym stablecoinem z 33,6 proc. użytkowników. W kolejce znalazło się następnie USDC (8,7 proc.) i Dai (8,4 proc.).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here