Naga MarketsBitcoin BTC coin165-procentowy wzrost ceny Bitcoina w tym kwartale oznaczałby rekordowy wynik w drugim kwartale i najwyższy kwartalny zysk procentowy od końca 2017 r. Tegoroczne wzrosty na rynku kryptowalut wzmocniły jego długoterminową i optymistyczną sytuację techniczną. Podczas gdy wskaźnik względnej siły wskazuje na warunki wykupienia, nie ma oznak nadmiernego wyczerpania na wykresach dziennych, 3-dniowych czy tygodniowych. W związku z tym prognozy na najbliższy czas pozostają optymistyczne z oporami na poziomie 11,247 USD i 11 394 USD.


Zobacz również: Bitcoin warty $21000 do końca 2019 roku wg. popularnego wskaźnika

Kurs Bitcoina wzrośnie ponad 150 proc. w II kw. 2019 roku?

napis BTCUSD na tle wykresuNiewielka korekta do poziomu 10 000 USD będzie możliwa, jeśli kupujący ponownie nie zdołają utrzymać kursu powyżej 11 000 USD, potwierdzając tym samym bardziej niedźwiedzią konfigurację na wykresie 4-godzinnym. Scenariusz pro-wzrostowy zostanie unieważniony, jeśli cena zostanie zepchnięta poniżej poziomu 9 097 USD (szczyt z 30 maja).

Wiele wskazuje na to, że Bitcoin (BTC) osiągnie rekordowy wzrost cen w drugim kwartale i najlepszy kwartalny wynik od końca 2017 roku. Wtedy kryptowaluta wzrosła o 230 procent, napędzając ceny do najwyższego poziomu 20 000 dolarów w połowie grudnia. Dla porównania cena wzrosła zaledwie o 10,9 procent w pierwszym kwartale tego roku.

Wraz ze wzrostem ceny BTC zdaje się pozostawiać niedźwiedzi rynek daleko w tyle. W rzeczywistości zmiana tendencji spadkowej na zwyżkową została potwierdzona 2 kwietnia, kiedy cena wzrosła o 1000 USD przebijając poziom 5000 USD. Niewątpliwie ostatni impuls z 7.500 do 10.000 USD mógł być powiązany z pracami Facebooka nad własną kryptowalutą. Jak wynika z najnowszych informacji, Facebook w pierwszej połowie 2020 planuje uruchomić własną kryptowalutę Libra. Za jej pomocą firma ma wyjść poza sieć społecznościową i skierować się do branży e-commerce oraz płatności globalnych.

Co więcej, nagroda za wydobycie bloku wiodącej kryptowaluty ma zostać zmniejszona o połowę w maju przyszłego roku, dlatego długoterminowe perspektywy cenowe wyglądają na pierwszy rzut oka dość pro-wzrostowo. Jednak w krótkim okresie niezdolność kupujących do utrzymania kursu powyżej 11 000 USD może przynieść głębszą korektę. RSI na wykresach tygodniowych, 3-dniowych i dziennych wskazuje na warunki wykupienia z odczytami powyżej 70. Jak dotąd jednak cena nie wykazała żadnych oznak wyczerpania. Zwyżkowa struktura wyższych dołków i szczytów faworyzuje scenariusz wzrostowy, a średnie ruchome MA 5 i 10 na wszystkich trzech wykresach wskazują na kontynuuję trendu na północ.

Kurs Bitcoina może przebić poziom 11000 USD

Kurs Bitcoina kontynuuje impuls wzrostowy w trakcie poniedziałkowej sesji. Zwyżkowa perspektywa zostałaby unieważniona tylko wtedy, gdy cena spadnie poniżej 9 097 USD (szczyt z 30 maja), unieważniając tym samym sekwencję wyższy szczytów i dołków. Z drugiej strony istotny opór jest widoczny na poziomie 11 247 USD (szczyt z niedzieli) i 11 394 USD (50% zniesienia Fibonacciego całego impulsu spadkowego).

Zobacz również: Bitcoin po 42 tysiące złotych. Kto da więcej za BTC?

btcusd w poniedziałek 24 6 19


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here