Naga MarketsBitcoin z mocniejszym potencjałem wzrostowym niż S&P500, ocenia analityk.Bitcoin jest dobrą alternatywą dla inwestowania w amerykańskie akcje w obecnym momencie, jak ocenia analityk grupy inwestycyjnej. Dalsze rozszerzanie stymulacji poprzez amerykański rząd oraz Rezerwę Federalną może doprowadzić do kontynuacji wzrostów indeksu S&P500, jednak z czasem rośnie prawdopodobieństwo krachu.

  • Bitcoin od spadków w marcu 2020 r. wzrósł już ponad dwukrotnie.
  • Zwiększone inwestycje w BTC ogłosił m.in. bank inwestycyjny JPMorgan Chase.
  • Zdaniem analityka Albright Investment Group, BTC ma obecnie silniejszy potencjał wzrostowy niż amerykańskie akcje.

Bitcoin alternatywą dla amerykańskich akcji

Wybicie powyżej 9 tys. dol. stanowi w mojej opinii zmianę siły trendu notowań. BTC powinien teraz testować 10 tys. dol. i prawdopodobnie rosnąć jeszcze wyżej po przebiciu – zaznaczył Dergunov.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin z mocniejszym potencjałem wzrostowym niż S&P500, ocenia analityk.
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

– Bitcoin jest atrakcyjną propozycją dla inwestorów, którzy chcą uchronić się przed kolejnym krachem giełdowym – ocenia założyciel Albright Investment Group, Victor Dergunov. Według niego, BTC ma silny potencjał wzrostowy, nawet jeśli ostatnio nie udało się notowaniom BTC/USD przebić kluczowego dla dalszych wzrostów oporu na 10 tys. dol.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Słabsze prognozy dla S&P500

Jednocześnie Dergunov spogląda pesymistycznie na S&P500. Według niego, amerykański indeks ma słabszy niż BTC potencjał wzrostowy, przede wszystkim zwracając uwagę na nisze niż spodziewane zyski spółek. Dodatkowo zaznaczył, że obecne wzrosty S&P500 spowodowane są stymulacją rynków wywołaną przez Fed.

Przede wszystkim, Fed obniżył stopy procentowe już w marcu 2020 r. do niemal zera. Oprócz tego prowadzi działania niekonwencjonalnej polityki monetarnej, polegające na skupowaniu aktywów z rynków i wstrzykiwaniu kolejnych porcji pieniądza na rynki. Prezes Fed, Jerome Powell, zaznaczył, że amerykański bank centralny zrobi wszystko w celu ochrony rynków przed gospodarczą zapaścią.

Zobacz również: Bitcoin: nowa hossa nieunikniona, twierdzi prezes Digital Assets Data

Spodziewane są także dalsze pakiety rynkowej stymulacji ze strony rządu. Łącznie oczekiwane jest nawet astronomiczne 10 bln dol.

Mając to na uwadze, uznać można, że jeszcze przez pewien czas S&P500 może utrzymywać tendencję wzrostową, podpierany stymulacją ze strony Rezerwy Federalnej. Niestety, coraz bardziej zwiększ się szansa, że amerykański indeks upadnie z kretesem.

Bitcoin z mocniejszym potencjałem wzrostowym niż S&P500, ocenia analityk.
Notowania S&P500. Źródło: tradingview.com

Podobnego zdania jest Jason Goepfert, analityk w Sundial Capital Research. Według niego, istnieje 72% szans, że S&P500 zaliczy mocne spadki, jeśli zbliży się do swojej 200-dniowej średniej kroczącej, którą niedawno przebił w ruchu wzrostowym.

Złoto również w sile

W opinii Dergunova, polecaną alternatywą dla Bitcoina jest m.in. złoto, które niedawno osiąga najwyższe wartości w historii przekraczającą poziom 1,7 tys. dol. za uncję. Niedawna minimalna korekta notowań kruszca, może być doskonałym momentem na wejście dla inwestorów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here