Naga MarketsBitcoin z mniejszą zmiennością niż akcje Tesli! Czy nastąpi duży ruch BTC?Bitcoin jest często krytykowany za wysoką zmienność i nagłe zmiany wyceny. Jednak w porównaniu do kursów akcji niektórych amerykańskich spółek, okazuje się, że popularna kryptowaluta cechuje się relatywnie mniejszą zmiennością. W tym roku, zachowanie ceny Bitcoina jest “spokojniejsze” niż m.in kurs Tesli.

  • Od początku roku notowania Tesla Inc. wzrosły o ponad 403%
  • W tym samym okresie Bitcoin zyskał jedynie 49,3%
  • W ostatnim miesiącu akcje Tesli potaniały o 4,85%, a Bitcoin o 7,72%

Bitcoin mniej zmienny niż Tesla

Bitcoin cechuje się mniejszą zmiennością niż Tesla jak wynika z analizy zachowaniu notowań obu aktywów. Jak się okazuje, 30-dniowa annualizowana zmienność dla Bitcoina od czerwca tego roku jest mniejsza niż dla kursu akcji spółki Elona Muska.

Bitcoin z mniejszą zmiennością niż akcje Tesli! Czy nastąpi duży ruch BTC?
Porównanie zmienności BTC oraz akcji Tesli. Źródło: coindesk.com

Co więcej, po spojrzeniu na wykres wspomnianego wskaźnika zauważyć można, że od początku września rośnie różnica między 30-dniową annualizowaną zmiennością dla obu aktywów.

Dla Bitcoina przeciętna dzienna zmiana o wartości 1,25% wystąpiła w 14 z 27 ostatnich dni notowań, co przekłada się na 52% dni notowań z tak małą zmiennością.

Natomiast jeśli spojrzymy z tej samej perspektywy na kurs akcji Tesla Inc., to dzienna zmiana o 1,25% wystąpiła jedynie raz w tym miesiącu, co stanowi 6% dni notowań.

– Ludzie często zakładają, że Bitcoin cechuje się nieprawdopodobną zmiennością, podczas gdy nie jest on tak zmienny jak wiele popularnych spółek technologicznych – zaznaczył CEO i współzałożyciel Skew, Emmanuel Goh.

Historyczna 30-dniowa zmienność Bitcoina od początku września oscyluje wokół poziomu 55%. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę 30-dniową zmienność implikowaną, która odzwierciedla oczekiwania inwestorów względem przyszłej zmienności ceny to ta na kolejne 4 tygodnie jest jeszcze mniejsza. Wskaźnik ten osiąga bowiem na przyszły miesiąc wartość 44%.

Zobacz również: Tesla postanowiła wydobywać cenny surowiec na własną rękę

CMC
Koronawirus straszy rynki - wykorzystaj sytuację. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Jak wynika z analizy danych z przeszłości, duże ruchy kursu Bitcoina był poprzedzone implikowaną zmiennością poniżej 50%.

Bitcoin z mniejszą zmiennością niż akcje Tesli! Czy nastąpi duży ruch BTC?
Notowania BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Warto zatem sprawdzić, jakie sygnały generują oscylatory MACD oraz RSI, które często używane są do wskazania przyszłego zachowania kursu oraz price action. W przypadku Bitcoina, wskaźnik MACD jest w obszarze wykupienia, jednak brak na ten moment zdecydowanego sygnału kupna, choć obie linie oscylatora zmierzają ku górze.

Natomiast RSI wskazuje na neutralne położenie wyceny i jest w pobliżu granicy 50 pkt., która dzieli strefę wyprzedania od strefy wykupienia.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here