Naga MarketsBitcoin z kolejnym rekordem. Kurs BTC pokonał poziom 22 tys. dol.W trakcie środowej sesji bitcoin zwiększał swoją wartość o niemal 10% (+1900 dolarów), pokonując pierwszy raz w historii psychologiczny pułap 20 tys. dol., w czwartek kontynuuje natomiast dynamiczną aprecjację i rośnie o kolejne 4%. W efekcie cena najstarszej kryptowaluty znalazła się powyżej poziomu 22 tys. dol. rozszerzając rajd wzrostowy do szóstej sesji z rzędu.

  • Silnie rósł również Ether, który znalazł się na tegorocznych maksimach testując poziomy powyżej 640 dolarów
  • Mocno w górę pnie się także XRP rosnący o 22% i Litecoin dodający do swojej wartości około 14%
  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego skoczyłą o niemal 12% i wynosi obecnie 636 miliardów dolarów

Bitcoin w kilkanaście godzin mocno w górę

Po godzinie 14:00 w trakcie środowej sesji na luksemburskiej giełdzie Bitstamp kurs BTC po raz pierwszy w historii pokonał poziom 20 tysięcy dolarów. Zaledwie kilkanaście godzin później, o godzinie 6:00 w czwartek wybijał pułap zlokalizowany o 13% wyżej, a mianowicie okrągły poziom 22 tysięcy dolarów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zdaniem Kay Van-Petersena, jednego z analityków Saxo Capital Markets, cena bitcoina powinna obecnie przejść z wzrostów liniowych do parabolicznych w związku z ponowną euforią wśród inwestorów detalicznych. Z kolei Craig Erlam z Oanda Europe jest zdania, że dużą rolę odegrało tutaj środowe posiedzenie Fed, które zepchnęło dolara na najniższe poziomy od 2018 roku.

Ruch powyżej 20 tys. dolarów zbliżał się wielkimi krokami i dziwie się, że nie nastąpił wcześniej. Stymulanty ze strony Fed zapewniły dodatkowe paliwo, a wybicie psychologicznego oporu zapewni kryptowalucie rozgłos, który zagwarantuje silną końcówkę roku – komentował Erlam.

Pomimo dynamicznych wzrostów pod koniec 2020 roku, zmienność BTC liczona względem złota oraz rynku giełdowego jest nadal jedną z najniższych w historii, co może pomóc w utrzymaniu chociaż części obecnego rajdu i zapewnia pozytywne projekcje przed startem 2021. Mike McGlone z Bloomberg Intelligence jest zdania, że stosunek ceny BTC do złota zmierza w kierunku 100 pkt, wynosząc obecnie zaledwie 12.

Bitcoin na wykresie dziennym. Pokonany poziom 22 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Wartość rynku kryptowalut w górę o 100 miliardów dolarów

Dzięki dynamicznym wzrostom BTC w ostatnich dniach, w górę ciągnięty jest cały rynek krpyptowalutowy, a jego wartość od weekendu wzrasta o ponad 100 miliardów dolarów, z poziomu 530 miliardów do ponad 636 miliardów.

Oprócz samego BTC silnie rosną również główne altcoiny, w tym Ether, XRP oraz Litecoin, które zyskują na wartości kolejno 10%, 22% oraz 14%. ETH/USD w rajdzie na tegoroczne maksima wspiera nie tylko informacja o nowym ATH na bitcoinie, ale również doniesienia z giełdy CME, która od przyszłego roku planuje notować kontrakty futures na Ether.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here