Naga MarketsKurs Bitcoina wzrośnie do 288 tys. USD, wynika z modelu analityka kryptoNajnowsza aktualizacja modelu cenowego S2FX dla Bitcoina pokazuje, że lipcowa cena najpopularniejszej kryptowaluty jest dokładnie w miejscu, które jest wymagane dla kontynuacji długoterminowej tendencji zwyżkowej. Na chwilę obecną Bitcoin (BTC) może mieć problemy z przebiciem bariery 10 000 USD, ale jest na dobrej drodze, co potwierdzają nowe dane.

  • Najbliższy skok wartości powinien rozpocząć się przed końcem 2020 r.
  • Krytycy nie opracowali jeszcze żadnej realnej alternatywy dla modelu PlanB
  • Silna korelacja Bitcoina z indeksem S&P 500 może pokrzyżować plany

Bitcoin rysuje drugą „czerwoną kropkę”

Model BTC S2F Cross Asset Model (S2FX) wykorzystuje kolorowe kropki do analizy akcji cenowej Bitcoina w stosunku do daty jego halvingu.

Kropki natychmiast po halvingu, podobnie jak obecnie, są na czerwono i historycznie poprzedzają skok cenowy. Odzwierciedlony w modelu, najbliższy skok wartości powinien rozpocząć się przed końcem 2020 r. Od tego czasu do następnej połowy w 2024 r. model wskazuje na cenę 288,000 USD za BTC z potencjałem do jeszcze większych wzrostów.

PlanB wskazuje, że jego krytycy nie opracowali jeszcze żadnej realnej alternatywy dla modelu, który dotychczas bardzo dokładnie prognozował zachowania cenowe najpopularniejszej kryptowaluty.

Model ceny Bitcoin S2FX od 1 lipca. Źródło: PlanB / Twitter
Model ceny Bitcoin S2FX na dzień 1 lipca. Źródło: PlanB/Twitter

„Typowy” miesiąc może przynieść 12 tys. USD za BTC

Analizując miesięczne zwroty w ostatnim okresie od połowy 2016 r. do 2020 r., PlanB podkreślił „bardzo asymetryczny” charakter kursu BTC.

W związku z tym, aby kurs BTC/USD pozostawił w tyle swoją obecną konsolidację na poziomie około 9 000 USD i osiągnął 12 000 USD, wszystko, czego potrzeba, to „typowy” miesiąc z solidnym 30-procentowym zyskiem.

Miesięczne zwroty Bitcoina. Źródło: PlanB / Twitter
Miesięczne zwroty Bitcoina. Źródło: PlanB/Twitter

Niemniej znaczna korelacja Bitcoina z indeksem S&P 500 opiera się na czynnikach makro, które wskazują na silny opór sięgający nawet do poziomu 10 000 USD. W obliczu rosnącej presji na giełdy analitycy zasadniczo oczekują, że kurs BTC/USD będzie nadal poruszać się zgodnie z wahaniami makro – bez względu na to, jak intensywne będą to ruchy.

Bitcoin powyżej 9000 USD, pozostaje silnie zależny od S&P 500

Tone Vays  nie wierzy, że do 2021 r. BTC przekroczy 10 000 USD. Analityk z rynku kryptowalut ostrzega, że indeks S&P 500 może spaść poniżej aż 3000 punktów, co może być groźne dla Bitcoina, który jest skorelowany z indeksem w 95 proc. W jego ocenie kryptowauta nie wybije się z zakresu między 6 000 USD a 10 000 USD do 2021 r.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here