Naga MarketsOstatni okres to czas, gdy coraz więcej znanych analityków i ekspertów ponownie wypowiada się nt. ceny BTC. Zdaniem większości bitcoin będzie teraz już zyskiwał na wykresie. Pracownik Bloomberga uważa nawet, że w tym roku za 1 BTC będziemy płacili aż 20 000 USD, czyli obecne ATH. Uważa, że weszliśmy w nowy cykl, którego częścią będzie nowa bańka spekulacyjna.

  • Analityk Bloomberga uważa, że do końca roku BTC zdrożeje o 100 proc.
  • Uważa, że kryptowaluta powtarza stały cykl dot. kursu.

Powrót do przeszłości

– Bitcoin odzwierciedla [teraz] wydarzenia z 2016 roku – uważa Mike McGlone, analityk Bloomberg Intelligence.

Jego zdaniem rok 2016 „to był ostatni raz, kiedy podaż została zmniejszona o połowę i był to trzeci rok po ATH”. Czyli rok 2021 będzie rokiem bańki spekulacyjnej?

Po 60 proc. spadku w 2014 r. do końca 2016 r. kryptowaluta dotarła do ​​szczytu z 2013 r. Przewijamy [wykres] do przodu o cztery lata i [widzimy, że] drugi rok po prawie 75 proc. spadku w 2018 roku, naszym zdaniem Bitcoin zbliży się do rekordowego poziomu około 20 000 USD, jeśli podążymy za trendem z 2016 roku – dodaje.

Bitcoin to złoto XXI w.

Analityk uważa, że bitcoin może być określany mianem złota internetu. Dodaje, że tego typu narracja w mediach powróciła wraz z wzrostami kryptowaluty na wykresie.

Ogólnie wielu inwestorów zakłada też, że te same czynniki dot. ekonomii czy polityki monetarnej mogą wpływać obecnie na ceny obu aktywów. Złoto zyskuje w czasach niepewności, więc bitcoin powinien zachowywać się podobnie, co zresztą robi.

Dziś za 1 BTC płaci się na giełdach ok. 9 700 USD, co oznacza wzrostu ceny o ok. 1 proc. w skali 1 doby. W podobnym tempie rośnie ether, druga kryptowaluta na rynku cyfrowych walut. Za 1 ETH płaci się aż 242 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here