Naga MarketsZałożyciel i dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, przewiduje, że bitcoin wzmocni się podczas kryzysu finansowego w 2020 roku i może osiągnąć ATH w ciągu 12 miesięcy.

Założyciel funduszu hedgingowego na rynku blockchaina i kryptowalut z San Francisco wypowiedział się nt. obecnej sytuacji w liście do inwestorów.

Bitcoin zyska dzięki kryzysowi

Morehead przedstawił jednak dość ponurą prognozę dla całej gospodarki i powiedział, że wierzy, że światowe rynki wkrótce wkroczą w pierwszy okres ujemnego wzrostu. „Teraz uważam, że recesja będzie prawdopodobnie większa niż jakakolwiek recesja powojenna”, powiedział o amerykańskiej gospodarce. “To z pewnością zakończy najdłuższą na świecie ekspansję. Prawdopodobnie będzie to miało większy wpływ na gospodarkę światową niż jakikolwiek kryzys w najnowszej pamięci”, dodał.

Morehead zauważył przy tym, że bitcoin został skorelowany z rynkiem akcji. Dodał jednak, że kryptowaluta jest już mniej skorelowana po pierwszym miesiącu kryzysu. „Uważamy teraz, że krótkoterminowa wysoka korelacja z rynkami ogólnymi dobiegła końca i że kryptowaluty będą funkcjonować już niezależnie”, dodał.

Porównał bitcoiny do obligacji, które zwykle są atrakcją dla inwestorów w czasach zawirowań rynkowych, i przewidywał, że BTC będzie stopniowo odzyskiwać wartość na wykresie, zanim osiągnie nowy rekordowy poziom:

„Cena bitcoina może ustanowić nowy rekord w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. To się nie stanie z dnia na dzień. Domyślam się, że inwestorom instytucjonalnym 2-3 miesiące zajmie segregacja bieżących problemów z portfelami. Kolejne 3-6 miesięcy [stracą] na poszukiwanie nowych możliwości, takich jak zagrożony dług, sytuacje wyjątkowe, kryptowaluty itp. Następnie, kiedy zaczną dokonywać alokacji, te rynki naprawdę zaczną rosnąć.”

Założyciel Pantera Capital nie przewidywał ceny, jednak wcześniej powiedział, że BTC może osiągnąć 356 000 USD w ciągu kilku lat.

Kurs BTC

Jak na razie jednak powinniśmy być dalecy od dużego optymizmu. BTC kosztuje 6700 USD, co oznacza wzrost kursu o 1,28 proc. w skali 24 h. Z kolei za 1 ETH należy na rynku zapłacić 137 USD, co przekłada się na 1,5 proc. skoku ceny.

Liderem wzrostu może okazać się XRP, które zdrożało o 7 proc. do 0,17 USD.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here