Naga MarketsBitcoin nie potrafi pokonać 35 tys. dol. Kurs BTC jednak z ważnym sygnałem zakupowym?W poniedziałek bitcoin po raz kolejny próbował pokonać poziom 35 tys. dol., jednak próba byczego ataku została odrzucona. Wtorek przynosi ponowne podejście, jednak cena BTC/USD cały czas utrzymuje się poniżej lokalnego oporu w ramach szerszej, trwającej od połowy maja konsolidacji. Z pozytywnymi informacjami dla inwestorów przybywa jednak analityk David Puell, którego autorski wskaźnik wygenerował piąty sygnał zakupowy w historii.

  • Według Davida Puella, analityka on-chain i twórcy Puell Multiple, wskaźnik właśnie dał swój piąty sygnał kupna bitcoina w historii.
  • BTC blokowany przez poziom 35 tys. dol. może oznaczać krótkoterminową realizację zysków na lokalnym oporze uważają analitycy
  • Na szerokim rynku kryptowalut w przeciągu ostatniej doby mocniej zyskuje ether powracając nad 2,1 tys. dol. w oczekiwaniu na aktualizację sieci
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.plBitcoin z piątym tego typu sygnałem zakupowym w swojej historii

Rynek kryptowalut znalazł się w stanie ostrożnego optymizmu pod koniec czerwca po tym, jak cena btcoina (BTC) na krótko wyskoczyła powyżej 35 500 dol. odnawiając nadzieję, że trend byka wkrótce zostanie wznowiony.

Pomimo tego wzrostowego ruchu niektórzy analitycy ostrzegają, że brak dziennego zamknięcia powyżej lokalnego oporu jest znakiem, że inwestorzy po prostu zamykają pozycje przy każdym jego przebiciu co z kolei wskazuje, że dalszy spadek może być jedynie kwestią czasu.

Byczy scenariusz dla najstarszej kryptowaluty prezentuje natomiast David Puell, autor wskaźnika skupiającego się na podażowej stronie gospodarki bitcoina, głównie na górnikach i ich przychodach, badając cykle rynkowe na podstawie zysków osiąganych z wydobycia.

Miarę oblicza się dzieląc dzienną wartość emisji BTC (w USD) przez 365-dniową średnią kroczącą dziennej wartości emisji.

Wskaźnik Puell Multiple i wyniki historyczne. Źródło: LookIntoBitcoin.com

Jak widać na powyższym wykresie wskaźnik mierzy okresy, w których dzienna wartość wyemitowanego BTC osiąga historycznie niskie wartości, reprezentowane przez zieloną strefę, lub historycznie wysokie wartości, które są widoczne gdy wskaźnik wspina się do czerwonego zakresu

Przeszłe przypadki, kiedy Puell Multiple wskazywał dobre okazje do kupna, obejmują połowę 2018 roku, gdy cena BTC spadała poniżej 4 tys. dol. w środku kryptowalutowej zimy i ponownie w marcu 2020 roku, kiedy ceny załamały się w wyniku pandemii Covid-19.

Dostarczył on również traderom sygnał sprzedaży pod koniec 2017 r., gdy cena BTC osiągnęła szczyt w ostatnim punkcie cyklu byka, a także podczas hossy na Bitcoinie w 2013 r.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Czystka górników prowadzi do historycznego spadku trudności wydobycia

Niedawne zmagania bitcoina z odbudowaniem cen zostały zaostrzone przez blokadę wydobycia w Chinach, która skłoniła wiele dużych farm wydobywczych do zamknięcia i przeniesienia się do innych krajów. Analitycy spodziewają się teraz największego spadku trudności wydobycia w historii, gdy hashrate osuwa się z historycznych szczytów.

Trudność wydobycia w sieci Bitcoin. Źródło: Glassnode

Podczas gdy górnicy są ogólnie postrzegani jako przymusowi sprzedawcy ze względu na potrzebę pokrycia stałych kosztów związanych z prowadzeniem operacji wydobywczych, ostatnie zachowania związane ze sprzedażą podążają za 50% spadkiem ceny co oznacza, że dwa razy więcej BTC musi zostać sprzedane, aby pokryć te same koszty w walutach tradycyjnych, a także zwiększone wydatki poniesione przez górników przenoszących swoje operacje poza Chiny.

Ostrożni traderzy mogą być skupieni na fakcie, że w przeszłości po znaczących spadkach hashrate następowały cofnięcia cen, co skutkuje niechęcią do alokowania funduszy w obecnych warunkach rynkowych

Średni hash rate BTC vs. cena. Źródło: Glassnode

Podczas gdy cena BTC poczyniła pewne zyski 28 czerwca, Puell ostrzega, że wiele czynników powinno być branych pod uwagę i żaden wskaźnik nie powinien być używany jako pewnik do podejmowania decyzji handlowych: “Hash rate podąża za ceną oraz innymi czynnikami egzogenicznymi, co wyraźnie widzieliśmy w przypadku sytuacji w Chinach”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty wiadomości | kontrakty cfd | pkobp kurs | kurs biomed | kurs jena | komentarze giełdowe | bml notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here