Naga MarketsW licznych analizach ceny bitcoina rzadko zwraca się uwagę na istotny element rynku kryptowalut – mianowicie poziom trudności kopania.


Wydobycie bitcoina staje się zaś obecnie coraz mniej trudne, co jest w ostatnim czasie rzadkim zjawiskiem. Zauważono to w raporcie firmy Element Group, specjalizującej się w usługach analizy i doradztwa w zakresie cyfrowych aktywów.

Kopanie a ceny

Element Group zbadało zależności, jakie zachodzą pomiędzy tym ile kosztuje bitcoin a poziomem jego wydobywania. Wyniki są ciekawe. Okazało się, że trudność spada, gdy cena jest w fazie bessy, a najczęściej mocny spadek poziomu wydobycia łączy się dołkiem na wykresie w danym cyklu.

Oddajmy głos Element Group:

„Cykle historyczne sugerują, że możemy potrzebować od 6 do 12 miesięcy ujemnego lub/i neutralnego stopnia wydobycia bitcoina, aby ceny osiągnęły swoje dno”.

Spadek trudności wydobycia jest równoznaczny z tym, że ​​moc wydobywcza opuszcza sieć. Dlaczego jednak tak się dzieje i górnicy odłączają swoje koparki? Element Group uważa, że ​​niższa cena bitcoina powoduje to, że najmniej efektywne operacje wydobywcze po prostu przestają się im opłacać. Implikacją tego faktu jest spadek hashrate’u sieci i jej trudności.

Teorie a fakty

To teoria, a jak ma się ona do faktów? Wzrost hashrate w 2018 roku wynoszący co najmniej 500%, nieco się obniżył, co widać na wykresach, a jednocześnie cena bitcoina spadła i skonsolidowała się wokół wartości 6000 USD.

Równoważenie hashate może być teraz bardzo dobrym wyjściem dla górników. Niemniej jednak rzeczywiście pojawiły się dane świadczące o tym, że ​​wydobywanie btc może być nieopłacalne dla niektórych, szczególnie tych mniej doświadczonych, górników.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here