Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCPo drastycznych spadkach notowań Bitcoina w zeszłym roku i przy utrzymującej się obecnie konsolidacji, analitycy prześcigają się głównie w niedźwiedzich prognozach co do dalszych ruchów cenowych BTC. W opozycji do nich znaleźli się jednak prezes Digital Capital Management, Ben Ritchie, oraz współzałożyciel HiveEx.com, Frd Schebesta. Zdaniem ekspertów kryptowalutowych Bitcoin może w tym roku zyskać ponad 80% i przed zamknięciem 2019 kosztować zdecydowanie więcej niż obecni


Bitcoin zyska 84% przed końcem roku?

Australijska firma zarządzająca inwestycjami kryptowalutowymi przewiduje powolny, ale stały wzrost, zwracając uwagę na dwa istotne czynniki rynkowe. Pierwszy z nich to „rozdział” kryptowalut – do tej pory długoterminowe trendy prezentują się niemal identycznie. Drugim, zdaniem Ritchiego, jest wpływ konserwatywnego sektora finansowego na wirtualny pieniądz. “Czy Bitcoin będzie się zaciskał, jeśli S&P spadnie? W 2019 r., gdy Bakkt i Fidelity Group wejdą na rynek, nastąpi poprawa sytuacji na rynku walut kryptograficznych”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ritchie zauważa, że obecnie jeden milion Austraijczyków jest zainteresowanych inwestowaniem w kryptowaluty, szczególnie w Bitcoina, Ethereum oraz Ripple, w związku z czym zainteresowanie rynkiem wcale nie maleje i prędzej czy później ceny muszą zacząć wzrastać.

Zobacz również: Bitcoin „martwy” 25. sesję z rzędu. Cały rynek kryptowalut stoi w miejscu

Otwartość na możliwości

W tym samym czasie Schebesta uważa, że millenialsi są niezwykle otwarci na przyjęcie Bitcoina jako najbardziej opłacalnej formy inwestycji.”Wychowali się z technologią cyfrową, więc nic dziwnego, że chcą zaangażować się w kryptowaluty. Oni patrzą na inwestowanie w bardzo różny sposób niż ich rodzice”.

Schebesta podkreślił, że brak wystarczającej wiedzy jest jednym z głównych problemów przy utrzymywaniu Bitcoina w portfelu podczas silnych spadków (na rynku cały czas przeważa bowiem spekulacja).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here