Naga MarketsKurs Bitcoin (BTC) wzrośnie do 80 000 USD w kwietniu? Na to liczą traderzy z rynku opcjiDane historyczne pokazują, że kwiecień był zwykle mocnym miesiącem dla rynku kryptowalut. Traderzy handlujący opcjami stawiają, że w tym roku będzie podobnie, a kurs Bitcoin wzrośnie nawet do 80 000 USD. Nagroda za ten zakład może być przy stosunkowo niewielkiej inwestycji, ale jest też szansa, że okaże się zwykłą stratą pieniędzy.

  • Call na BTC z poziomem wykonania 80 000 USD najczęściej otwieraną opcją na dominującej giełdzie
  • Stanowi to oznakę wysokich oczekiwań co do cen w kwietniu 
  • Historyczne dane sprzyjają byczej perspektywie Bitcoina w kwietniu

Opcja CALL na Bitcoina z ceną wykonania na 80 000 USD

Spośród opcji notowanych na dominującej giełdzie Deribit wygasających 30 kwietnia br., najczęściej otwieraną pozycją jest call na BTC na 80 000 USD, pokazują dane udostępniane przez platformę analityczną opcji Laevitas. Deribit to największa na świecie giełda opcji kryptowalutowych pod względem wolumenu obrotów i otwartych pozycji.

Te artykuły również Cię zainteresują
To oznaka wysokich oczekiwań cenowych w kwietniu, jak zauważyli na Twitterze założyciele firmy Glassnode zajmującej się analizą sieci, Jan Happel i Jann Allemann. Bitcoin jest obecnie handlowany ponad poziomem 51 000 USD, co daje wzrost o około 76 proc. od początku roku.

Opcja kupna (call) daje kupującemu prawo, ale nie obowiązek, kupna instrumentu bazowego po określonej z góry cenie w określonym terminie lub wcześniej. Zasadniczo jest to zwyżkowy zakład na aktywa bazowe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ogół opcji call po 80 000 USD wynosił dziś 4469 kontraktów, czyli 240 milionów. Opcja ta obecnie pobiera premię w wysokości 0,0160 BTC na Deribit – jest to stosunkowo niewiele, co odzwierciedla, jak daleko opcja jest od ceny wykonania 80 000 USD.

Historyczne dane sprzyjają byczej perspektywie Bitcoina w kwietniu. Od 2010 roku Bitcoin aż 8 na 10 razy kończył kwiecień z zyskiem. Niewielkie spadki notował jedynie w 2014 oraz 2015 roku, odpowiednio 1,4 proc., oraz 3,4 proc.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed lublin gpw | analiza btc | sp500 | bitcoin cash prognozy | kursy walut forex | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here