Naga MarketsBitcoiin spadaCena BTC spadła dziś o ponad 3 300 dolarów, co stanowi ponad 10 proc. W chwili pisania tego artykułu za jednego Bitcoina zapłacić trzeba nieco powyżej 29 tysięcy dolarów. Oznacza to, że od niedawnych szczytów w wysokości 42 tysięcy dolarów, notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się już o ponad 12 800 dolarów, co stanowi ponad 30 proc. Mimo tak znacznej deprecjacji, były członek zarządu Goldman Sachs, Raoul Pal uważa, że cena BTC może osiągnąć w ciągu najbliższych dwóch miesięcy poziom 50 tysięcy dolarów.

  • Cena BTC spadła dziś o ponad 10 proc.
  • Bitcoin znów poniżej 30 tys. USD
  • Raoul Pal uważa, że Cena BTC może wzrosnąć do marca 2021 roku do 50 000 dolarów.

Cena BTC poniżej 30 000 dolarów

Spoglądając na notowania BTC zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków, cena najstarszej z walut wirtualnych osunęła się poniżej technicznego wsparcia w wysokości 30 500 dolarów, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cen Bitcoina mogłaby spaść do 27 700 USD, 26 200 USD, bądź nawet 24 000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin wzrośnie do 50 000 dolarów 

Mimo to, Raoul Pal, współzałożyciel Real Vision i były menedżer funduszu Goldman Sachs uważa, że Cena BTC może wzrosnąć do marca 2021 roku do 50 000 dolarów.

Warto także przypomnieć, że jego zdaniem, cena najstarszej z walut wirtualnych wzrośnie do 2026 roku do poziomu 1 miliona dolarów. Uważa on bowiem, iż prawa popytu i podaży działają na korzyść Bitcoina. Tworzy się bowiem pętla sprzężenia zwrotnego, która przyciąga coraz większą liczbę inwestorów instytucjonalnych.

– Zasadniczo podaż jest ograniczona, ograniczona algorytmicznie. Dlatego nie da się jej w żaden sposób zmienić, a więc zawsze będziesz wiedzieć, jaka jest podaż. Zatem pytanie brzmi: jaki jest popyt? – powiedział Pal.

– Co ciekawe, im bardziej rośnie cena, im bardziej rośnie kapitalizacja rynkowa, tym więcej instytucji finansowych chce mieć BTC. Więcej zainteresowanie wzbudza ponadto stosunek ceny do wydajności – dodał.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania złotego | cd projekt notowania | wykres cen bitcoina | prognoza dla dolara | forum giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułEBC chce, żeby rynek mocniej uwierzył w ryzyko cięcia stóp. Euro wyraźnie traci
Następny artykułDolar silny w trakcie środowej sesji, komentuje Marcin Kiepas
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here