Naga Markets

Kurs bitcoins spadł od szczytów z 10 listopada 2021 r. o niemal 23 tysiące dolarów z 69 tysięcy dolarów aż w okolice 46 tysięcy dolarów. Oznacza to, że w ciagu niespełna dwóch miesięcy notowania najstarszej z walut wirtualnych osunęły się o 33 proc. Mimo to, ekonomiści Goldman Sachs Group wciąż patrzą z optymizmem w przyszłość i dostrzegają, że często podnoszona przez zwolenników rynku kryptowalut projekcja zakładająca wzrost ceny BTC do 100 tysięcy dolarów jest jak najbardziej możliwa do osiągnięcia.

Bitcoin zagraża pozycji złota 

Eksperci z Goldman Sachs Group uważają, że wraz z postępującą adopcją cyfrowych aktywów, bitcoin będzie kontynuował przejmowanie udziału w rynku od złota, co sprawia, że często podnoszona prognoza ceny 100 000 dolarów za BTC jest możliwa do osiągnięcia.Mimo, że oficjalne dane prezentowane przez serwis CoinMarketCap wskazują, iż obecna kapitalizacja bitcoina wynosi niemal 876 miliardów dolarów, eksperci szacują, że po uwzględnieniu aktywów utraconych w wyniku np. utraty dostępu do portfela, na którym ów środki były przechowywane, rzeczywistą kapitalizacja rynkowa BTC wynosi nieco poniżej 700 miliardów dolarów. To stanowi 20 proc. udziału w rynku “przechowywania wartości”, który według Goldmana składa się z bitcoina i złota. Wartość złota, które jest dostępne do inwestowania jest szacowana bowiem na 2,6 biliona dolarów.

Interior capital
 

– Jeśli udział bitcoina w rynku przechowywania wartości miałby “hipotetycznie” wzrosnąć do 50 proc. w ciągu najbliższych pięciu lat, jego cena wzrosłaby do nieco ponad 100 tysięcy dolarów, co dałoby złożoną roczną stopę zwrotu na poziomie 17-18 proc. – napisał Zach Pandl, szef globalnej strategii walutowej i rynków wschodzących.

Źródło: Goldman Sachs

Bitcoin od dawna określany jest mianem cyfrowego złota. Zwolennicy najstarszej z walut wirtualnych twierdzą bowiem, że BTC, podobnie jak złoto, służy jako ochrona przed utratą wartości wskutek inflacji.

Partnerem artykułu jest Polski Instytut Kryptowalut, kantor umożliwiający wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw pekao | akcje biomed lublin | kurs eurocash | kurs korony czeskiej kantor | wykres cen bitcoina | pgnige notowania | gpw benefit | akcje selvita |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułRobyg podpisał 4 308 umów deweloperskich i przedwstępnych w 2021 r.
Następny artykułTeleMed24 rozszerza obsługę dla osób niepełnosprawnych. Trwa emisja akcji MKW SA!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here