Naga MarketsCena Bitcoina rośnie nieprzerwanie od ponad sześciu tygodni. Licząc od wrześniowych dołków wzrosła ona już o ponad 6 650 USD co stanowi blisko 68 proc. a od połowy marca o ponad 12 625 USD, co daje niemal 328 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania najstarszej z walut wirtualnych przekroczyły barierę 16 400 USD, co jest najwyższym poziomem od stycznia 2018 r.

  • Cena BTC wzrosła od marca o 328 proc.
  • Bitcoin powyżej 16 400 USD
  • Cena BTC wzrośnie do końca 2021 r. do 318 ty.s USD

Dynamiczne wzrosty ceny BTC, które obserwujemy od kilku tygodni sprawiły, że w sieci znów pojawił się wysyp komentarzy i prognoz dot. przyszłej wyceny cyfrowego złota. Zdaniem wielu ekspertów, obecna tendencja jest dopiero początkiem hossy, która będzie miała miejsce w roku 2021. Niektórzy spodziewają się, że będą to wzrosty na miarę pamiętnej hossy z drugiej połowy 2017 roku.

Najnowsza analiza przygotowana przez Citibank dla klientów instytucjonalnych wskazuje zakłada, że cena BTC będzie rosnąć aż do końca 2021 roku, kiedy to osiągnie wartość 318 tys. dolarów. 

Opisując Bitcoina jako 21-wieczne złoto, analityk Tom Fitzpatrick zwraca uwagę, że wydłużający się okres trwania kolejnych ruchów wzrostowych. Hossa z lat 2010-2011 trwała bowiem zaledwie 10 miesięcy, podczas gdy kolejna hossa trwałą dwa lata (2011-2013) a następna aż trzy lata (2015-2017). Równocześnie wskazuje on, że tendencja ta dotyczy jedynie wzrostów. Okresy dwóch ostatnich korekt pozostawały bowiem stabilne i trwały około 12 miesięcy. 

Zgodnie z tą analizą, znajdujemy się obecnie w trakcie kolejnej hossy, która rozpoczęła się na początku 2019 r. i potencjalnie ma trwać cztery lata do końca 2022 r.

Gdyby tylko projekcja ta się zrealizowała, już w grudniu 2021 roku, cena BTC osiągnęłaby poziom 318 tys. dolarów. Oznaczałoby to zasięg aprecjacji na poziomie niemal 302 tys. USD, co licząc od obecnego poziomu, daje stopę zwrotu bliską 1850 proc.

Mimo, że wartość ta wydaje się wysoce nieprawdopodobna do osiągnięcia w ciągu zaledwie roku, to analityk zwraca uwagę, że licząc od początku obecnej hossy, tj. od początku 2019 r. cena BTC wzrosłaby o nieco ponad 10 000 proc. Choć wydaje się to dużo, to warto przypomnieć, że w trakcie hossy z lat 2015-2017, cena BTC wzrosła o ponad 9 800 proc.

Warto tu także zwrócić uwagę, że za tak znaczną aprecjację ceny BTC ma odpowiadać zmiana polityki pieniężnej Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych, która nastąpiła w momencie uderzenia pandemii koronawirusa. Mowa tu przede wszystkim o znacznym i trwałym wzroście produkcji nowego pieniądza.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKursy walut: frank traci, ile kosztuje euro oraz dolar? Poniedziałek, 16 listopada
Następny artykułBitcoin i Ethereum były doskonałą okazją inwestycyjną dla znanego inwestora
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here