Naga MarketsWielu analityków twierdziło wcześniej, że rok 2020 będzie dobrym rokiem dla rynku bitcoina. Potem pojawiła się pandemia koronawirusa i powrócił pesymizm z końca 2018 r. Nowe dane sugerują jednak, że prognozy optymistów są nadal aktualne.


Kurs BTC zyska na halvingu

Znany analityk PlanB nadal utrzymuje, że czynnik stock-to-flow bitcoina wskazuje na to, że w tym jeszcze roku czekają nas duże skoki kursu.

Wspomniany kontrowersyjny wskaźnik jest najczęściej stosowany do mierzenia wartości takich aktywów jak metale szlachetne. PlanB używa go jednak do bitcoina

Bitcoin po 70 tys. USD

Chociaż prognoza skoku kursu BTC do 70 000 USD może wydawać się dziwaczna, jest to całkowicie zgodne z poprzednimi cyklami, jakie widzieliśmy na wykresie kryptowaluty. Ponadto nie ma wątpliwości, że istnieje kapitał, który może napędzać Bitcoina do takich poziomów.

Mało tego, spójrzmy też na fundamenty. Reakcje rządu na zbliżającą się recesję mogą uczynić BTC i inne kryptowaluty jeszcze bardziej atrakcyjnymi aktywami dla wielu inwestorów. Spekuluje się bowiem, że ​​banki i firmy finansowe z pewnością otrzymają masowe dofinansowania z rządów, podobnie jak miało to miejsce ponad dekadę temu. Liczmy się też z dalszym dodrukiem walut. Wszystko to może napędzić popyt na cyfrowe waluty.

Ekspert Mark Helfman uważa: – Nie należy lekceważyć potencjału tego kryzysu finansowego, który może zachęcić ludzi do kupowania kryptowalut i budowania firm wokół produktów, usług i procesów opartych na kryptografii. Ludzie mogą się tak się zirytować [władzą], że będą szukać „wyjścia”, które jest z dala od banków, rządów i korporacji.

Warto zauważyć, że bitcoin powstał także jako odpowiedź na kryzys z 2008 r. Może więc teraz czas na jego 15 minut.

Adopcja blockchaina

Niezależnie od aktywności na giełdach, na całym świecie rozwija się sieć bitomatów i fizycznych kantorów. Na szczególną uwagę zasługuje też zaangażowanie instytucji, ale na poziomie przyjęcia technologii blockchain.

Do tego dochodzi popularyzacja idei stablecoinów i walut cyfrowych banków centralnych, które przybliżają ludziom użycie kryptowalut w codziennym życiu. Swoją cyfrową walutę ma wyemitować np. Ludowy Bank Chin.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here