Naga MarketsBitcoin (BTC) może dać cierpliwym inwestorom 100 proc. zysku w 2020 r. I to w ciągu przyszłych pięciu miesięcy, aż do zmniejszenia o połowę nagrody w blockchainie BTC, co ma nastąpić w maju.

Sprawą ceny BTC zajęło się Fundstrat Global Advisors, które jest zdania, że halving nie jest jeszcze wliczony wycenie głównej kryptowaluty.

Bitcoin da ci zarobić aż 100 proc.

Raport, w którym firma opisuje swoją strategię inwestycyjną dot. BTC, jest obecnie dostępny tylko dla jej klientów, ale kluczowe założenia zostały przedstawione na Twitterze przez współzałożyciela Fundstrat Toma Lee 10 stycznia.

„W 2020 r. dostrzegamy kilka pozytywnych zbieżności, które zwiększają liczbę przypadków użycia [kryptowaluty], a także [wzmacniają] model ekonomiczny kryptowalut i bitcoina – dlatego uważamy, że całkowity zwrot z bitcoinów i krypto powinien przekraczać zwrot z 2019 r.” – czytamy w dokumencie.

Dalej można przeczytać, że podstawie dostępnych danych można założyć, że cena BTC podskoczy w skali całego roku o 100 proc.

Urośnie, bo…

Czynniki, które Lee i inni zidentyfikowali jako prowzrostowe, skupiają się na napięciach geopolitycznych i zbliżających się wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Nie ignorują jednak też halvingu.

Fundstrat wykorzystał wskazówki z wydarzeń z ubiegłego roku, zauważając, że BTC / USD osiągnęło swój najwyższy punkt, gdy Facebook ogłaszał plany dot. Libry i wywołał tym burze w świecie polityków. Ponadto BTC nie zaszkodził też negatywny komentarz na temat kryptowalut samego prezydenta Donalda Trumpa.

Nie jest wykluczone, że BTC urośnie też w wyniku napięć geopolitycznych na Bliskim Wchodzie. Zauważmy, że kurs podskoczył w odpowiedzi na ostatnie napięcia na linii USA-Iran.

Jeśli zaś chodzi o halving i wpływ tego zjawiska na kurs, eksperci są już podzieleni. W zeszłym miesiącu Jason Williams, współzałożyciel Morgan Creek Digital, powiedział, że może okazać się, że podział nagrody wcale nie wpłynie na cenę kryptowaluty.

Halving ma mieć miejsce w maju. Z reguły kilka miesięcy po nim dochodziło w historii do kolejnej bańki na kryptowalutach. Jak będzie teraz?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here