Naga MarketsSzklana kula z BTCNadchodzący podział nagrody za wydobycie bloku w sieci BTC może pomóc w dalszym wzroście ceny kryptowaluty w nadchodzących miesiącach, powiedział w rozmowie z CNBC menadżer kryptowalutowego funduszu inwestycyjnego Brian Kelly.

Będąc gościem programu Fast Money, wyjaśnił, że podział nagrody, który ma nastąpić w maju 2020 r., spowoduje prawdopodobnie wzrost ceny BTC.

Bitcoin zyska w związku ze spadkiem podaży

Wszystko dlatego, że na rynek będzie trafiało mniej bitcoinów, innymi słowy – zmniejszy się podaż. Kelly przewiduje, że ceny wzrosną, ponieważ dojdzie do tego zwiększony popyt, związany z kolei z rosnącą liczbą adopcji i zastosowań detalicznych. Zgodnie z prawem podaży i popytu, powinien więc nastąpić skok ceny.

Kelly określił cykl, w jakim działa bitcoin:

„Zazwyczaj masz rok rajdu [cenowego] i rok bez tego. A więc jesteśmy dopiero na początku tego etapu […] cięcie podaży jest ogólnie optymistyczne.”

Zalecił inwestorom przeznaczyć od 1% do 5% swojego portfela inwestycyjnego na kryptowaluty.

Obecnie cena BTC utrzymuje się powyżej 7 500 USD. Niedawno na wykresie zaobserwowano też tzw. złoty krzyż, który zwiastuje wzrosty. Krzyż jest jednak oparty na średnich ruchomych, które mają charakter wsteczny. Na przykład 50-dniowe MA opiera się na danych sprzed 1,5 miesiąca, a 200-dniowy MA opisuje ponad sześciomiesięczne działania cenowe.

Rozwój rynku

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że firma inwestycyjna Fidelity planuje w nadchodzących tygodniach wprowadzić handel na BTC dla klientów instytucjonalnych.

Tymczasem znani sprzedawcy i marki, takie jak np. Nike, zaczynają badać, jak kryptowaluty mogą wpasować się do ich modeli biznesowych.

Inni analitycy uważają, że za ostatnim wzrostem kursu BTC kryją się inne czynniki. 20 maja założyciel Digital Currency Group, Barry Silbert, zasugerował, że odbicie może być powiązane z trwającą wojną handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.

Inna wersja głosi, że kryptowaluty masowo kupują bogaci Rosjanie.

Prawdopodobnie ostatnie wzrosty są wynikiem splotu wielu wydarzeń. Wcześniej wzrosty zaczynały się zresztą rok przed podziałem nagrody. W tym wypadku byłby to maj 2019 r. Może więc tutaj należy szukać głównej przyczyny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here