Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuCena Bitcoina utrzymuje się obecnie w okolicy 55 tysięcy dolarów. Oznacza to, że tylko od początku roku wzrosła ona o niemal 90 proc., a od dołków z marca 2020 r. o ponad 1 325 proc. Mimo tak znacznej aprecjacji, firma inwestycyjna Pantera Capital prognozuje, że Bitcoin zdrożeje do 700 tysięcy dolarów. Argumentując swoją tezę, eksperci przedstawili nawet konkretny model matematyczny, na którym oparli swe wyliczenia.

  • Cena BTC wzrosła od początku roku o niemal 90 proc.
  • Zasięg wzrostów od początku hossy, tj. od połowy marca 2020 r. przekroczył już 1 325 proc.
  • Eksperci Pantera capital prognozują dalszą aprecjację BTC
  • Według ich modelu matematycznego, cena Bitcoina może wzrosnąć nawet do 700 tysięcy dolarów 

Cena BTC wzrośnie do 700 tysięcy dolarów 

Eksperci z firmy inwestycyjnej Pantera Capital wskazali w kwietniowym liście do inwestorów, że jeden z ich modeli, który porównuje ilość nowych użytkowników Bitcoina do ceny najstarszej z walut wirtualnych, wskazuje na potencjał jej wzrostu do 700 000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z wspomnianym modelem, cena BTC wzrasta o 200 dolarów na każdy 1 milion nowych użytkowników Bitcoina. Pantera Capital twierdzi, że model był dokładny za każdym razem, z wyjątkiem lutego 2016 roku, kiedy cena spadała.

Źródło: Pantera Capital

Jeśli cena Bitcoina nadal będzie rosła o 200 USD za każdym razem, gdy milion użytkowników wejdzie na rynek, model sugeruje, że BTC może wzrosnąć o prawie 1200 proc. od swojej obecnej wartości.

– 3,5 miliarda ludzi posiada smartfon, co jest jedynym wymogiem do korzystania z Bitcoina. Korzystając z tych zależności, możemy postulować możliwą wartość końcową dla Bitcoina. Jeśli cena nadal będzie rosła o 200 dolarów na milion użytkowników, Bitcoin stałby się sprawiedliwie wyceniony na poziomie 700 000 dolarów – wskazali eksperci dodając, że na tym poziomie, Bitcoin byłby wart 15 bilionów dolarów – lub 15 proc. globalnego M2 (podaży pieniądza). To wydaje się całkowicie wykonalne.

Altcoiny lepszą inwestycją niż BTC i ETH

Równocześnie wskazali oni, że to nie na BTC i ETH jest największy potencjał wzrostowy. W ich ocenie o wiele większe wzrosty (pod względem procentowym) pojawić się mogą na notowaniach Altcoinów.

– Udział w rynku projektów innych niż Bitocin i Ethereum wzrósł na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy ponad dwukrotnie, z 16 proc. do 34 proc. Obserwuj tę przestrzeń. To właśnie tam prawdopodobnie będą największe zyski – przyznali.

Źródło: Pantera Capital

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa brent | kurs dolara forum | akcje giełdowe | dow index | prognozy dolara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDogecoin i GameStop biją pianę na rynku, uważa Jerome Powell z Fed
Następny artykułCySEC i TeleTrade poszły na ugodę. Broker Forex zapłacił 120 tys. EUR
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here