Naga MarketsCena Bitcoin może wzrosnąć powyżej 600 tysięcy dolarów, tak przynajmniej uważa Scott Minerd, dyrektor inwestycyjny Guggenheim Partners i prezes Guggenheim Investments, globalnego działu Guggenheim Partners zajmującego się zarządzaniem aktywami i doradztwem inwestycyjnym. W wywiadzie, którego udzielił telewizji CNN przyznał, że bada Bitcoina już od prawie 10 lat.

  • Cena BTC wzrośnie do 400 000 USD, bądź nawet do 600 000 USD
  • Wartości te opierają się na porównaniu BTC do złota
  • By wzrosty te były jednak możliwe, potrzebny jest popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych 

Cena BTC wzrośnie do 600 tysięcy dolarów 

Scott Minerd uważa, że rynek kryptowalut był do tej pory zbyt mały, bo mógł na nim pojawić się popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych. Obecnie jest on jednak w jego ocenie już “bardzo interesujący”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Robimy dużo badań fundamentalnych – podkreślił dodając, że jeśli weźmiemy pod uwagę podaż bitcoina w stosunku, powiedzmy do podaży złota na świecie i uwzględnimy cenę złota, gdyby Bitcoin wzrósł do tego rodzaju liczb, można by mówić o 400 000 do 600 000 dolarów za BTC. To jest wskazówka, co może być godziwą wartością. To daje ci dużo miejsca do działania.

Zaznaczył on jednak, że obecne wsparcie ze strony inwestorów instytucjonalnych jest jeszcze zbyt małe, by wywindować cenę BTC do wskazanych poziomów. Niemniej jednak w perspektywie lat, wydaje się to dość prawdopodobne. Odnosząc się zaś do niedawnych spadków, wskutek których cena BTC osunęła się o 13 200 dolarów (ponad 31 proc.) z 42 00 USD do 28 800 USD, wskazał, iż nie zdziwi się, jeżeli podobny spadek się jeszcze powtórzy w najbliższym czasie.

Niemniej jednak uważa on, że kryptowaluta weszła w sferę szacunku i będzie odgrywać coraz większą rolę w globalnej gospodarce.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomed lublin | mrc kurs | pgnig forum | forex waluty online | euro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin lepszym złotem niż złoto, twierdzi inwestor i były pracownik Białego Domu
Następny artykułPKN Orlen otrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Polska Press
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here