Naga Markets



Bitcoin wzrośnie do 500 tys. dol. w przeciągu 4 lat, uważa Mike Novogratz
Mike Novogratz

Mike Novogratz, dyrektor generalny firmy zarządzającej kryptowalutami Galaxy Digital, ujawnia, kiedy jego zdaniem bitcoin osiągnie poziom 500 tys. dol. Zgodnie z założeniami popularnego propagatora technologii kryptowalutowej powinno to nastąpić pomiędzy 2024 i 2025 r.

  • Novogratz regularnie dzieli się swoimi przemyśleniami co do przyszłej wyceny bitcoina
  • Wcześniej zdradzał, że bitcoin będzie rósł przez następne 22 miesiące
  • Jego zdaniem bitcoin ma potencjał do stania się magazynem wartości, który pokona złoto

Bitcoin do 60 tys. dol. w tym roku, następnie do 500 tys. dol. w 2024-2025 r.

W dyskusji z Michaelem Saylorem podczas wydarzenia WORLD.NOW prowadzonego przez MicroStrategy, Novogratz prognozował, że bitcoin będzie nadal dobrze sobie radził, jednak bardziej jako aktywo przechowujące wartość niż powszechny środek płatniczy.

Te artykuły również Cię zainteresują




Myślę, że osiągnęliśmy punkt krytyczny w tym efekcie sieciowym, o którym mówiłem, a mój bazowy scenariusz pokazuje: jeśli spojrzę na obecnego bitcoina jako procent rynku złota, myślę, że BTC będzie cyfrowym złotem. Wiem, że wiele osób się ze mną nie zgadza. Będą myśleć: “Nie, to będą pieniądze. To będzie blockchain wszystkich blockchainów”, ja po prostu tak nie uważam. Myślę, że stanie się raczej powszechnym magazynem wartości. Został doskonale zaprojektowany właśnie w tym celu – komentował Mike Novogratz.

Szef Galaxy Digital wierzy, że największe aktywo kryptowalutowe będzie nadal doganiać kapitalizację rynkową złota wynoszącą obecnie 10 bilionów dolarów, ponieważ zapewnia ponad dziesięciokrotnie wyższe zyski w skali ostatnich trzech lat.

W tym momencie bitcoin stanowi około 6% kapitalizacji rynkowej złota. W moim odczuciu do końca roku z łatwością osiągniemy 10%. W ten sposób dojdziemy do poziomu, w ten sposób dochodząc do cen 55-60 tys. dol. za jednego bitcoina. Wiem, że jak tylko osiągniemy 10%, powiemy: “Dlaczego 10? Dlaczego nie 20? A kiedy osiągniemy ten pułap, będziemy celować jeszcze wyżej – dodawał Novogratz.

Zgodnie z założeniami Novogratza do końca tego roku bitcoin osiągnie cenę 60 tys. dol., a do 2024-2025 będzie kosztował 500 tys. dol. Proces ten będzie stopniowy, jednak zauważalny, a wartość kryptowalut powinna wzrastać wraz z większą świadomością rynkową, polepszającą się edukacją w zakresie cyfrowych aktywów oraz dynamicznie zwiększającą się społecznością popierającą ideę kryptowalutową.

Novogratz przestaje zachowywać jednak spójność w swoich prognozach, bowiem 9 lutego sugerował, że jeden BTC będzie kosztował 100 tys. dol. do końca bieżącego roku, teraz podając prognozę o kilkadziesiąt tysięcy dol. niższą.

Wspomniany rozmówca Novogratza, Michael Saylor, również wierzy w dynamiczny wzrost sieci bitcoina. W ostatniej rozmowie z CNN przyznawał, że ten stanie się 100-krotnie większy niż Google, czy Facebook.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pgnig | dlaczego akcje pgnig spadają | sytuacja na giełdzie | btc news | kur euro |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here