Naga MarketsBitcoin wzrośnie do 306 tys. dol. w kolejnym cyklu byka BTC, sugeruje giełda KrakenAnaliza cen bitcoina (BTC) od 2011 roku sugeruje, że moneta może osiągnąć kolejny szczyt gdzieś pomiędzy 75 tys., a 306 tys. dol., wynika z badań przeprowadzonych przez giełdę kryptowalutową Kraken. W oparciu o jeden z odczytów logarytmicznej krzywej wzrostu, która łączy historyczne szczyty i dołki, cena BTC na poziomie 75 tys. dol. zasygnalizowałaby wejście bitcoina w terytorium wykupienia, oznaczając koniec obecnej hossy.

  • Kraken zwraca uwagę na sezonowość rynku bitcoina w marcu. Dla BTC jest to jednej z gorszych okresów w przeciągu całego roku
  • BTC ma na swoim koncie obecnie pięć wzrostowych miesięcy z rzędu, co w przeszłości udało się osiągnąć tylko raz, w 2017 roku
  • Rozpiętość prognoz ATH w nowym cyklu byka zależy od tego jak głęboka byłaby korekta na rynku niedźwiedzia

Bitcoin wzrośnie do 306 tys. dol., jeżeli kurs BTC skoryguje wcześniej o 90%

– W oparciu o poprzednie cykle, bitcoin może prawdopodobnie kontynuować stopniową aprecjację ceny, zanim ostatecznie osiągnie parabolę i uderzy w opór, co będzie sygnałem końca czwartego cyklu hossy – czytamy w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analiza historycznych cofnięć cen przedstawia jednak jeszcze śmielsze przewidywania. Gdyby BTC kontynuował swoją obecną krzywą wzrostu, a następnie wszedł w trend podobny do poprzednich krachów rynkowych, następne dno znajdowałoby się gdzieś w okolicach 30 tys. dol., pozwalając na odbicie w kierunku o wiele wyższych poziomów.

W oparciu o to proponowane dno można próbować prognozować następny szczyt rynku, w zależności od zakresu cofnięcia. Jeśli bitcoin cofnąłby się o 70% podczas obecnego cyklu, cena monety musiałaby osiągnąć szczyt na poziomie 102 tys. dolarów, aby uderzyć we wspomniany dołek.

Podobnie, 90% spadku umiejscowiłby następny szczyt na poziomie 306 tys. dol., podczas gdy spadek o 86% – średnia korekta poprzednich cykli rynkowych – oznaczałby nadchodzący szczyt rynku na poziomie 221 tys. dol. Historia sugeruje obecnie, że bitcoina pozostaje daleko od fundamentalnych maksimów.

Wcześniej w tym miesiącu prezes giełdy twierdził, że bitcoin osiągnie ostatecznie cenę 1 mln dol. Cena 1 miliona dolarów za BTC w ciągu następnych dziesięciu lat jest „całkiem rozsądna”, zauważył Jesse Powell w wywiadzie dla Bloomberga

Marzec jednym z najgorszych miesięcy dla bitcoina

Odnosząc się do danych historycznych, pierwszy kwartał 2021 roku okazał się być trzecim najlepszym w 12-letniej historii bitcoina, w oparciu o procentowy zwrot i annualizowaną zmienność. Badania Kraken pokazują, że marzec jest historycznie jednym z gorszych miesięcy dla bitcoina, z ceną monety rosnącą tylko dwa razy w tym okresie. W przeszłości marzec był średnio gorszy od lutego o 11%.

Raport zauważa również, że bitcoin jest obecnie w trendzie podobnym do tego z pierwszego kwartału 2013 roku – najbardziej owocnego I kw. w historii monety. Korelacja 0,82 między tymi dwoma jest zachęcającym znakiem i może odwrócić historyczny trend, który sugeruje spadek wartości BTC w marcu.

Sezonowość rynku BTC. Źródło: Kraken

Bitcoin ma obecnie na koncie pięć miesięcy wzrostów z rzędu. Jest to sytuacja, której rynek był świadkiem tylko raz – w 2017 roku podczas okresu poprzedzającego hossę i następujący po niej szczyt rynku tuż pod poziomem 20 tys. dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos cena akcji | co to jest blika | pkn orlen forum | pgnig kurs | pgnig forum |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here