Naga Markets

Tim DraperPomimo drastycznego załamania się rynku kryptowalut na wieść o upadku FTX, trzeciej największej giełdy wirtualnych aktywów na świecie, Tim Draper wciąż pozostaje pozytywnie nastawiony do perspektyw tego rynku. W jego ocenie Bitcoin wzrośnie dowiem w przyszłym roku do 250 tysięcy dolarów.

Upadek FTX nie zagrozi sukcesowi Bitcoina 

Znany inwestor venture capital i entuzjasta kryptowalut Tim Draper uważa, że upadek giełdy kryptowalut FTX nie ma nic wspólnego z sukcesem Bitcoina, ponieważ BTC jest zdecentralizowany, a FTX nie był.

– FTX był scentralizowany, zależny od jednego założyciela – wskazał miliarder dodając, że kiedy waluta jest scentralizowana – na przykład (przez – red.) bank centralny – ma jeden punkt awarii, a także może być manipulowana.

Bitcoin wzrośnie o 1410%

To też sprawia, że nie rezygnuje on ze swoich niezwykle optymistycznych prognoz dotyczących Bitcoina i w dalszym ciągu oczekuje jego wzrostu w kierunku 250 tysięcy dolarów w 2023 roku.

– Bez zmian w przewidywaniach dotyczących ceny. Nadal 250 tysięcy dolarów na początku przyszłego roku – stwierdził Draper w wywiadzie dla Cointelegraph 15 listopada.

Warto zwrócić jednak uwagę, że Bitcoin kosztuje obecnie nieco ponad 16 tysięcy dolarów, co oznacza, że aby osiągnąć ten cel musiałby on wzrosnąć o 1410 proc., co wydaje się raczej mało prawdopodobne do osiągnięcia w perspektywie zaledwie kilku miesięcy.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Upadek FTX zwiększy decentralizację w kryptowalutach 

Zdaniem miliardera, upadek trzeciej największej giełdy kryptowalut spowoduje jedynie większą decentralizację w kryptowalutach, ponieważ ostatnie wydarzenia po raz kolejny pokazały największe słabości centralizacji:

– Myślę, że to fiasko sprowadzi na rynek znacznie więcej maksymalistów Bitcoina. Zauważ, że twoje pieniądze nie są bezpieczne w scentralizowanym systemie, niezależnie od tego, czy chodzi o kryptowaluty czy fiat – wskazał Draper podkreślając znaczenie self-custody, czyli pełnej kontroli i odpowiedzialności za swoje cyfrowe aktywa wynikającej z kontroli kluczy prywatnych, co jest zgodne z zasadami decentralizacji.

XTB

Równocześnie wyraził on jednak także swoje zaufanie do scentralizowanej giełdy Coinbase przyznając, iż przechowuje swoje tokeny w portfelu sprzętowym firmy Ledger i właśnie na Coinbase.

– Przechowuję również moje tokeny w Ledger i Coinbase. Żadna z nich nie używa moich tokenów do pożyczania lub inwestowania – wskazał uderzając tym samym w Sama Bankmana-Frieda, byłego prezesa FTX, który miał przetransferować 10 mld dol. aktywów klientów do swojej spółki tradingowej Alameda Research. Przypomnijmy, iż to właśnie utrata tych środków przyczyniła się do problemów z płynnością, które finalnie doprowadziły do upadku FTX.

Kupił 30 tys. BTC w 2014 r. 

Wracając jednak jeszcze do Tima Drapera warto przypomnieć, iż zasłynął on z zakupu 30 tysięcy Bitcoinów (wartych obecnie niemal 500 mln USD) w lipcu 2014 roku z aukcji US Marshals Service, na której sprzedawano BTC pochodzące z rynku Silk Road. Wtedy Draper przewidywał, że najstarsza z walut wirtualnych osiągnie 10 tysięcy dolarów za monetę i ta prognoza się spełniła.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs złota kontynuuje rajd. Słabość dolara napędza odbicie
Następny artykułTo koniec słabości jena? Dalsze spadki kursu USD/JPY w 2023 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Redaktor naczelny Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019 oraz Analityk Roku 2017, 2018 oraz 2021. To także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport, który za swoje analizy został wyróżniony statuetką Nexusa w kat. Analityk Roku 2019.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here