Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCBitcoin osiągnął dziś najwyższy poziom od prawie pięciu miesięcy powodując wzrost całego rynku kryptowalut. Jako powód tak silnych wzrostów analitycy wskazują dużą transakcję dokonaną przez anonimowego nabywcę. W nieco ponad godzinę BTC wzrósł z poziomu 4170 USD do niemal 5000 USD.


 

Bitcoin wzrósł o 20% w nieco ponad godzinę

Podczas sesji azjatyckiej najpopularniejsza kryptowaluta odnotowała wzrost aż o 20%! Tym samym BTC przekroczył po raz pierwszy od połowy listopada psychologiczny poziom 5000 dolarów. Następnie nastąpiła powolna korekta, a na początku sesji europejskiej cena oscylowała wokół poziomu 4700 dolarów, co w dalszym ciągu stanowi ponad 15% wzrost ceny.

Bitcoin wzrósł powyżej 5 tys. USD dzięki tajemniczej transakcji wartej 20 tys. BTC?
Bitcoin wzrósł powyżej 5 tys. USD dzięki tajemniczej transakcji wartej 20 tys. BTC?

Jak zapewne wszyscy dobrze pamiętają Bitcoin pod koniec 2017 r. osiągnął wartość prawie 20 000 dolarów, co jak się później okazało było szczytem bańki napędzanej przez inwestorów detalicznych, która wprowadziła kryptowaluty do głównego nurtu rynków finansowych. Jednak duże zainteresowanie osłabło wraz z załamaniem się cen, a obecnie handel opiera się głównie na mniejszych funduszach hedgingowych, firmach technologicznych i pojedynczych bogatych osobach.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Wzrost Bitcoina spowodowany zamówieniem wielkości 100 mln USD?

Oliver von Landsberg-Sadie, dyrektor londyńskiej firmy BCB Group zajmującej się kryptowalutami powiedział, że ruch ten był prawdopodobnie spowodowany zamówieniem algorytmicznym o wartości około 100 milionów dolarów rozłożonym na głównych giełdach – Coinbase i Kraken z siedzibą w USA oraz Bitstamp z siedzibą w Luksemburgu.

W tych trzech miejscach zarządzano algorytmicznie złożenie zamówienia, które łącznie wyniosło około 20 000 BTC. Jeśli spojrzeć na wolumeny na każdej z tych trzech giełd – ich wzrost był zsynchronizowany – powiedział.

Analitycy nie są jednak w stanie wskazać żadnych konkretnych wiadomości lub wydarzeń w sektorze kryptowalut, które mogłyby wyjaśnić tak duże zamówienie tajemniczego nabywcy. Duże ruchy cenowe rzadko spotykane na tradycyjnych rynkach są powszechne na rynkach kryptowalut, gdzie płynność jest niska, a ceny bardzo nietrwałe.

Gdy Bitcoin wzrósł, w ciągu godziny było ok. 6 milionów transakcji – trzy do czterech razy więcej niż zwykle, z zamówieniami skoncentrowanymi na giełdach azjatyckich. To duże zamówienie doprowadziło do szału zakupów – powiedział Charlie Hayter, założyciel strony internetowej CryptoCompare.

Zobacz również: Litecoin nie był tak mocny od września. Kurs LTC testuje 68 USD

Z Bitcoinem rośnie także cały rynek kryptowalut

Wzrost BTC spowodował również wzrosty na altcoinach. Kryptowaluty Ethereum i Ripple odpowiednio druga i trzecia co do wielkości wirtualna moneta zwiększyły swoją wartość o ponad 10 procent. Zmiany cen altcoinów są zwykle silnie skorelowane z ceną Bitcoina, który nadal stanowi ponad połowę wartości całego rynku.

Zazwyczaj Bitcoin jest liderem rynku, a altcoiny podążają za nim, jeśli chodzi o kierunek i sentyment. Dzisiaj Bitcoin jest zdecydowanie na miejscu kierowcy – powiedział Mati Greenspan, analityk w eToro.

Zobacz również: Altcoiny lepszą inwestycją niż BTC? Jak przyszłość czeka główną kryptowalutę?

Bitcoin wzrósł powyżej 5 tys. USD dzięki tajemniczej transakcji wartej 20 tys. BTC?
Cały rynek kryptowalut świeci się dziś na zielono. Źródło: coinpaprika.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here