Naga MarketsOstatnie skoki kursu na rynku kryptowalut mogą być powiązane z handlem algorytmicznym – twierdzi Bloomberg.

Według Bloomberga znaczenie handlu algorytmicznego – metoda wykorzystująca zautomatyzowane oprogramowanie do wykrywania trendów i określania, kiedy należy dokonywać transakcji – rośnie w ostatnich miesiącach. W branży kryptowalut w okresie od 17 września uruchomiono aż 17 nowych funduszy, które wykorzystują owe mechanizmy. Ich wartość przypuszczalnie obejmuje 40 procent kryptowalutowych funduszy hedgingowych.

Nowa hossa

Podczas gdy fundusze kryptograficzne ogólnie straciły około 72 procent wartości z powodu bessy w 2018 roku, te fundusze algorytmiczne informowały w tym czasie o zyskach od 3 do 10 procent miesięcznie.

Bloomberg twierdzi, że nieoczekiwany, aż 20-procentowy, wzrost ceny bitcoina (BTC) we wtorek, 2 kwietnia, krótko po otwarciu rynków azjatyckich, mógł zostać sprowokowany przez 100 milionów dolarów handlu dokonanego na trzech głównych giełdach.

Jak powiedzieli eksperci Reutera, zamówienie na 20 000 BTC zostało rozłożone na trzy giełdy kryptowalut: Coinbase i Kraken z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, a także na Bitstampie. Zainicjowana przez boty transakcja mogły niejako wymusić wzrost cen i wolumenów.

Niektórzy przedsiębiorcy cytowani przez Bloomberg uważają, że handel algorytmiczny będzie miał pozytywny wpływ na branżę kryptograficzną.

Tymczasem inni obawiają się, że handel maszynowy może wywołać manipulację na rynku. Travis Kling, założyciel Ikigai, powiedział Bloombergowi, że niektóre z botów mogą użyć fałszywych zamówień, aby oszukać innych handlowców.

Uwaga na fejki!

Bloomberg opublikował serię artykułów i spotów telewizyjnych, które mogły mieć zbawienny wpływ na kurs na rynku kryptowalut. Na przykład Eric Lam przypomniał news z Prima Aprilis, zgodnie z którym amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ostatecznie zatwierdziła ETF Bitcoina. Wątpliwe jednak, by to wpłynęło na obecną hossę.

Innym powodem wzrostów przytoczonym przez Bloomberga jest Brexit, ponieważ niektórzy uważają, że inwestorzy zamieniają funty na BTC w następstwie rozwodu Wielkiej Brytanii z UE.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here