Naga MarketsBitcoin wzrósł przez weekend do 12 112 USD. Był to pierwszy atak kursu powyżej poziomu 12 000 USD od sierpnia 2019 r. Jednak wkrótce potem cena spadła i to po 30 minutach. Dziś za 1 BTC płaci się 11 155 USD.

  • Kurs BTC znalazł się powyżej 12 000 USD.
  • Niestety szybko spadł poniżej 11 000 USD.
  • Co dalej wydarzy się z ceną BTC?

Bitcoin a sprawa kursu

Opór na poziomie 10 000-10 500 USD, który zbiegł się z linią trendu spadkowego od szczytów z końca 2017 r. i szczytów z pierwszego kwartału 2020 r., ustanowił wyższy szczyt dla bitcoina, potwierdzając nowy taktyczny trend wzrostowy tłumaczy Rob Sluymer, strateg techniczny w Fundstrat Global Advisors LLC . – W perspektywie krótkoterminowej dzienne wskaźniki dynamiki bitcoina są wykupione (podobnie jak w przypadku złota), ale poza bardzo krótkotrwałymi wahaniami, bitcoin prawdopodobnie będzie kontynuował trend do następnego poziomu oporu na poziomie 13 800 USD – dodaje.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin zyskał na wartości w ostatnich dniach po wzroście powyżej 10 000 USD. W połowie marca spadł do 4 904 USD, ale stosunkowo szybko wrócił do około 9 000 USD.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

BTC ma moc?

Podczas gdy zmienność kryptowalut nadal zniechęca sceptyków, JPMorgan Chase & Co. w czerwcu zauważyło, że ​​powrót bitcoina z marcowych głębin sugeruje, że ma on moc do dalszej hossy.

Znaczące ruchy kryptowaluty zarówno w zeszły weekend, jak i ten przypominają o podobnym zjawisku w 2019 r., kiedy duże skoki ceny miały miejsce wiele razy podczas handlu w sobotę i niedzielę, gdy cena wzrosła z kilku tysięcy dolarów do pięciocyfrowego przedziału.

Co jednak ważne, rosną też i inne kryptowaluty. Indeks Bloomberg Galaxy Crypto zyskał 6 proc. do 532,64 USD. Cena Etheru wzrosła zaś o 2,3 proc. do 381,95 USD. Na rynku powraca nawet narracja, że to ETH może w przyszłości zastąpić BTC w kwestii bycia liderem na rynku kryptowalut. Czy tak się stanie?

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here