Naga MarketsBitcoin na liściachInwestorzy kryptowalutowi nie mogli liczyć na lepszy prezent w trakcie świąt Wielkanocnych. Bitcoin w trakcie ostatnich dwóch sesji wzrasta łącznie o ponad 400 dolarów, testując poziom 5600 USD i pogłębiając pięciomiesięczne maksima. Kurs BTC na luksemburskiej giełdzie Bitstamp umacnia się we wtorek o 3%.


Bitcoin w górę, razem z nim reszta rynku kryptowalut

Najstarsza z kryptowalut zyskuje w przeciągu ostatnich 24 godzin niemal 5%, a w skali całego tygodnia prawie 10%. Przekłada się to pozytywnie również na szeroki rynek altcoinów, na którym Etherem rośnie o 2,85%, Bitcoin Cash o 5,75%, a EOS o 3,38%:

Te artykuły również Cię zainteresują
notowania kryptowalut
Notowania kryptowalut, Coinpaprika.com

Lokalne maksima pogłębia nie tylko sam kurs BTC, ale również łączna kapitalizacja całego rynku kryptowalut pokonująca pułap 184 miliardów. Ostatni raz taki poziom wartości cyfrowych aktywów obserwowano w połowie listopada zeszłego roku.

Od strony technicznej Bitcoinm wybijał kwietniową konsolidację i zbliżył się do kolejnego istotnego oporu na wysokości 5600 USD. Warto zwrócić uwagę również na układ średnich ruchomych. 50-okresowa EMA powinna wkrótce przeciąć od dołu wolniejszą 200-okresową EMA, co dla wielu inwestorów może być silnym sygnałem zakupowym. Ostatni raz takie przecięcie miało bowiem miejsce w połowie zeszłego roku.

kurs BTC 23 kwietnia
Bitcoin najmocniejszy od pięciu miesięcy. Kurs BTC D1, Tradingview

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs BTC rośnie, dawne szczyty osiągnie jednak dopiero za… 22 lata?

Chociaż obecne wzrosty Bitcoina na pewno napawają optymizmem i przyczyniają się do ponownych zakupów kryptowaluty, to zdaniem Kevina Denneana, analityka UBS, zwolennicy hossy BTC muszą uzbroić się w cierpliwość. Najstarsza z kryptowalut ma powrócić bowiem na historyczne maksima dopiero za… 22 lata. Podobna sytuacja miała miejsce na indeksie Dow Jones po kryzysie z lat 30-tych ubiegłego wieku, kiedy byki musiały czekać na osiągnięcie nowych szczytów przez ponad dwie dekady.

– Argumentem jest to, że Bitcoin przeszedł przez fazę bańki i jest gotowy powstać jak feniks z popiołów, podobnie jak inne aktywa i indeksy w przeszłości. Jesteśmy zaskoczeni tym, jak dużo czasu potrzeba było przy poprzednich bańkach, aby ponownie osiągnąć historyczny szczyt (aż 22 lata dla Dow Jones Industrials) – napisał Dennean w nocie badawczej.

Opinii tej nie podziela jednak ekscentryczny miliarder, John McAfee, W zeszłym tygodniu przypominał o swoim zakładzie i zapewniał, że do końca 2020 roku Bitcoin będzie kosztował 1 milion dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here