Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCKurs Bitcoina (BTC) zamknął się w minionym tygodniu powyżej ceny szczytowej z 2019 roku, pokonując ostatnią barierę techniczną na drodze do potencjalnego nowego rekordu wszechczasów. Najpopularniejsza kryptowaluta pod względem wartości rynkowej zamknęła się w zeszłym tygodniu co najmniej 1600 USD powyżej najwyższej wartości 13880 USD obserwowanej na koniec czerwca 2019 r. W nowym tygodniu kurs nieznacznie spada, a BTC oscyluje w okolicach 15300 USD.

  • Poziom 13800 USD ostatnim kluczowym oporem przed wzrostem do 20000 USD
  • Optymizm został wywołany inwestycjami w BTC przez kilka spółek publicznych, w tym Square i MicroStrategy
  • W niedzielę 1129 BTC zostało przeniesionych z portfeli górników na giełdy kryptowalut. To największy jednodniowy odpływ od grudnia 2019 r.

Bitcoin wzrósł o ponad 12% w tygodniu zakończonym 8 listopada

Warto zauważyć, że poziom 13800 USD był ostatnim kluczowym oporem przed możliwym dalszym wzrostem do 20000 USD, najwyższego poziomu Bitcoina, który kryptowaluta osiągnęła w grudniu 2017 r.

Bitcoin wzrósł o ponad 12% w tygodniu zakończonym 8 listopada, przedłużając pięciotygodniowy okres aprecjacji, najdłuższy od kwietnia. Wzrost cen został w dużej mierze przypisany optymizmowi wywołanemu niedawnym ujawnieniem inwestycji w BTC przez kilka spółek publicznych, w tym Square i MicroStrategy.

Co więcej, na znak zaufania do wzrostu rynku, kryptogórnicy, chcą sprzedawać więcej wirtualnych monet. W niedzielę prawie 1129 BTC zostało przeniesionych z portfeli górników na giełdy kryptowalut. To największy jednodniowy odpływ od grudnia 2019 r., według danych Glassnode.

Z kolei według źródła danych z ByteTree, górnicy zużyli zapasy o 2647 BTC w ciągu ostatnich siedmiu dni, sprzedając więcej niż wydobyli. Dzieje się tak zazwyczaj, gdy górnicy czują, że rynek ma siłę, by wchłonąć ich dodatkową podaż i odwrotnie, mają tendencję do gromadzenia, gdy rynek wydaje się być słaby.

Taka ostrożność jest potrzebna, ponieważ sprzedaż prowadzona przez górników wraz z inwestorami instytucjonalnymi ma największy wpływ na cenę, a opłacalność wydobycia jest dodatnio skorelowana z ceną najpopularniejszej kryptowaluty.

Wypływy z kopalni pokazują, że jest to obecnie świetny rynek do sprzedaży – napisał Charlie Morris, dyrektor ds. Inwestycji w ByteTree Asset Management.

W związku z tym Bitcoin może konsolidować lub spaść w kierunku poprzedniego wsparcia, które dotychczas było oporem, na 13880 USD, zanim rynek byka ruszy ponownie na północ. Dodatkowo wskaźniki techniczne na wykresach dziennych i tygodniowych informują o warunkach wykupienia.

BTC konsoliduje się i wciąż jest wystarczająco dużo pieniędzy, aby ustabilizować cenę – napisał Patrick Heusser, starszy handlowiec kryptowalutami w Crypto Broker AG z siedzibą w Zurychu.

Heusser dodał, że niektórzy zaawansowani handlowcy zaczynają przenosić część swoich zysków z BTC na alternatywne kryptowaluty, z których wiele poniosło 50% -80% strat w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) najwyżej od 34 miesięcy

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty wzrastają drugi miesiąc z rzędu po silnej aprecjacji w październiku o ponad 28%. W samym listopadzie kurs wzrósł o 10% docierając w okolice 16000 USD dnia 6 listopada. Od tamtej pory cena konsoliduje między poziomem wsparcia 13880, a ww. oporem. Dopóki kurs utrzymuje się powyżej zeszłorocznego maksimum trend wzrostowy pozostaje niezagrożony.

Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here