Naga MarketsBitcoin monetaCEO Coinbase, Brian Armstrong, uzyskał patent dot. wynalazku, który sprawia, że ​​przesyłanie kryptowaluty bitcoin jest tak proste jak wysyłanie e-maili.

Patent, przyznany został we wtorek, zaś złożony jeszcze w marcu 2015 r. Opisuje system służący użytkownikom do dokonywania płatności w kryptowalutach za pomocą adresów e-mail powiązanych z odpowiednimi adresami portfela. Nadawca wysyła prośbę o przesłanie kryptowaluty na adres e-mail, a system automatycznie przesyła uzgodnioną kwotę z portfela nadawcy do portfela odpowiadającego adresowi e-mail odbiorcy.

Rozliczenie transakcji zajmuje 48 godzin po potwierdzeniu płatności przez odbiorcę. Kryptowaluty, które nie są w użyciu, byłyby przechowywane w bezpiecznym” skarbcu”, do którego dostęp można uzyskać jedynie poprzez adres e-mail powiązany z odpowiednim portfelem.

Bitcoin 2.0.

Chociaż od 2012 r. Coinbase zarobiło już ponad 2 miliardy USD na opłatach transakcyjnych, proponowany system poczty elektronicznej nie będzie pobierał opłat od użytkowników. Zgodnie z patentem opłaty będą pokrywane przez samą giełdę. Transakcje na adresy z zewnętrznych portfeli byłyby możliwe, ale mogą nie być bezpłatne.

Patent wyraźnie wspomina bitcoina i nie mówi, czy system mógłby obsługiwać inne kryptowaluty, ale prawdopodobnie nie byłoby to poważną przeszkodą. Wydaje się również, że nie ma ograniczeń dla dostawców poczty e-mail, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą korzystać z istniejących adresów e-mail, jeśli chcą.

Dwa inne patenty

To nie koniec niespodzianek. We wtorek giełdzie zostały przyznane także dwa inne patenty. Jeden dot. aplikacji, która zapewnia zgodność kont użytkowników z prawem międzynarodowym i lokalnym, druga to protokół egzekucyjny służący do zamykania niezgodnych kont.

System transakcji e-mailem potencjalnie ułatwiłby transakcje kryptowalutowe mniej zaawansowanym użytkownikom. W sierpniu Armstrong powiedział, że chce stworzyć integracyjny system finansowy:

„Wizją Coinbase jest stworzenie większej wolności gospodarczej dla każdej osoby i firmy na świecie w ciągu najbliższych 10 lat”.

Nie trzeba chyba dodawać, jak pozytywnie mogłoby odbić się to na adopcji kryptowaluty w gospodarce. Dziś bowiem kwestie technologiczne mogą stanowić sporą barierę dla początkujących userów BTC czy innych cyfrowych walut.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here