Naga MarketsBitcoin wystrzeli, jeżeli Joe Biden wygra wybory. Uważa Max KeiserMax Keiser, dziennikarz ekonomiczny i znany popularyzator bitcoina, słynie z wypowiadania kontrowersyjnych opinii. Teraz jednak chyba przesadził. Stwierdził, że jeśli wybory w USA wygra Joe Biden ten kraj rozpocznie proces upadku. To zła wiadomość. Dobra? Zyska na tym bitcoin.

  • Keiser jest zdania, że jednym z efektów sukcesu wyborczego Joe Bidena będzie skok kursu BTC.
  • Uważa on też, że wygrana Demokraty sprawi, że USA zamienią się w coś na kształt III Rzeszy.

Keiser: Biden wygra, bitcoin wystrzeli

Keiser udzielił wywiady Cointelegraph. W jego trakcie powiedział, że „sukces Bidena [w wyborach prezydenckich w USA] oznacza zwycięstwo dla korupcji i Deep State”. Ma być to zarazem dobre dla rynku kryptowalut, bowiem „cena bitcoina gwałtownie wzrośnie”.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dlaczego jednak rynek cyfrowych aktywów miałby pozytywnie zareagować na sukces “korupcji i Deep State”? Dziennikarz wyjaśnił, że „socjalistyczni bandyci Bidena zaczną konfiskować wszystko, tak jak miało to już miejsce w czasie Nocy Kryształowej w 1938 roku”. Tym samym przypomniał wydarzenia, jakie miały miejsce rok przed wybuchem II wojny światowej w III Rzeszy. Wtedy Niemcy zaczęli niszczyć dobytek Żydów. Efektem było nałożenie na poszkodowanych specjalnego podatku, który zniszczył ich pod kątem ekonomicznym.

Keiser dodał, że wygrana Donalda Trumpa nie przekreśla hossy na BTC, ale na tą poczekamy wtedy trochę dłużej.

PayPal boi się BTC?

To jednak nie koniec zaskakujących opinii Keisera. Ten wszedł bowiem też na temat ostatniej decyzji PayPala, która to firma otworzyła się na bitcoina i inne kryptowaluty (w tym na ETH). Od 2021 r. pozwoli swoim klientom na zakupy za pomocą cyfrowych walut (sprzedawca otrzyma jednak od razu waluty fiat takie jak np. dolar, bowiem w procesie nastąpi konwersja środka płatniczego).

Keiser jest zdania, że firma „doszła do wniosku szybciej niż inne [takie podmioty], że bitcoin jest egzystencjalnym zagrożeniem dla jej biznesu, a ignorowanie go oznaczałoby wypadnięcie z rynku.” Dodał, że „próby PayPala powstrzymania bitcoina nie przyniosą rezultatu”. A to temu, że PayPal nadal opiera się na dolarach, która to waluta zacznie wkrótce mocno tracić na wartości.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here