Naga MarketsBitcoin wystrzeli do 220 tys. do końca 2022 r., niezmiennie twierdzi Max KeiserCena bitcoina mogła wpaść w sporą korektę po całkiem imponującym rajdzie w ostatnich miesiącach, jednak nie odstrasza to znanego zwolennika kryptowalut, Maxa Keisera, od odejścia od swojej zuchwałej prognozy zakładającej kontynuację rajdu notowań BTC do 220 tys. dol. do końca 2022 roku. Keiser uspokaja wątpiących twierdząc, że wysoka zmienność i spore przeceny leżą w naturze bitcoina, a jak pokazała 10-letnia historia, cierpliwi byli nagrodzeni 200% zannualizowaną stopą zwrotu.

Cena Bitcoina może wynieść 220 tys. dol. pod koniec 2022 r., twierdzi Max Keiser

Bitcoin nie może pozbierać się po przecenie z ostatnich tygodni, jednak zdaniem Maxa Keisera, to tylko przejściowe problemy. Jego zdaniem, takie zdarzenie jest absolutnie normalne i nie jest niczym specjalnym.Robimy to już od ponad 10 lat, mieliśmy już 15 takich korekt przez ostatnie 12 lat, a ta ostatnia jest dość przeciętną. Nic specjalnego. Po drugie, takie przeceny zawsze wytrącają BTC ze słabych rąk. – stwierdził Max Keiser.

Bitcoin wystrzeli do 220 tys. do końca 2022 r., niezmiennie twierdzi Max Keiser
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Co więcej, Keiser zwrócił uwagę, że tak duże korekty nie są niczym wyjątkowym nawet na rynku akcyjnym i miały miejsce także na notowaniach popularnych spółek. Jako przykład podał notowania Apple Inc., czyli obecnie największej spółki notowanej na amerykańskiej giełdzie o największej kapitalizacji rynkowej w historii.

Zobacz również: Hossa będzie trwać nadal, a S&P 500 zyska jeszcze 7% w 2021 r., uważa znany analityk

Jak zauważył Keiser, kupno Apple pod koniec lat 90. mogło być naprawdę niebezpieczne dla niedoświadczonych inwestorów, bowiem wtedy gigantyczną korektę zaliczyło całe grono spółek technologicznych. Dziś znamy tamten okres jako pęknięcie bańki dot-com. Choć przecena była naprawdę znaczna, to w długim terminie zakup akcji Apple okazał się fantastyczną inwestycją. Podobnie było z Amazonem, który niekiedy zaliczał korekty o 60-70%.

Plus500

Zmienność w Bitcoinie to jest coś czego chcemy, to skutek uboczny, który akceptujemy, ponieważ przechowywanie walut fiducjarnych oznacza, że mamy stabilność, ale mamy gwarancję utraty siły nabywczej. Bitcoin cechuje się zmiennością, ale możesz być pewny, że zwiększysz siłę nabywczą. – podkreślił Keiser.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs kuny chorwackiej | notowania kęty | kghm akcje | w jakie akcje warto inwestować 2020 | dax forum | bankomat blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here