XTB
Strona główna Aktualności Bitcoin wyprzedzi dolara i stanie się wspólną walutą świata

Bitcoin wyprzedzi dolara i stanie się wspólną walutą świata

Naga Markets



Jack Dorsey, założyciel Twittera i CEO Square będący jednym z najbardziej szanowanych przedsiębiorców z Doliny Krzemowej był w tym tygodniu w Londynie, by promować swoją firmę zajmującą się płatnościami cyfrowymi. W tym czasie przyznał on w rozmowie z The Times, że wierzy, iż wciągu najbliższej dekady (a może nawet szybciej) Bitcoin może stać się wiodącą walutą świata.


“Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, internet będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że będzie to bitcoin” – powiedział Dorsey, dodając, że nastąpi to prawdopodobnie w ciągu najbliższych dziesięciu lat, a być może nawet jeszcze szybciej. Jego zdaniem globalna “zmiana” w kierunku kryptowaluty może nastąpić wcześniej niż 2028 roku.

Dorsey – który również prowadzi serwis społecznościowy Twitter – przyznał jednak, że Bitcoin w obecnym stanie rozwoju nie jest “skuteczną walutą”, powołując się na niedawne problemy z wydłużonym czasem oczekiwania na potwierdzenie transakcji i wysokie opłaty transakcyjne (chociaż opłaty są obecnie w stosunkowo niskiej cenie). Niemniej jednak wyrażał optymizm co do technologii, które spowodują, że płatności Bitcoinem będą bardziej przyjazne i wydajne w najbliższej przyszłości.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Lightning Network ‘naprawi’ Bitcoina

“Jest powolny i kosztowny, ale gdy coraz więcej ludzi go ma, te rzeczy odchodzą. Istnieją nowsze technologie, które wykorzystują blockchain i sprawiają, że staje się on bardziej przystępny” – powiedział.

Jedną z tych technologii, prawdopodobnie, jest Lightning Network (LN), rozwiązanie do skalowania drugiej warstwy, które pozwala użytkownikom na uruchamianie off-blockchain kanałów płatniczych i wykonywanie niemal natychmiastowych transakcji bez dodatkowych kosztów.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin wraca pod $9 tys. Czerwony odwrót na rynku
Następny artykułKomentarz giełdowy – Czy wojny handlowe oznaczają koniec hossy?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

ico Capital.com
Capital.com CFD Trading App
Free
Pobierz aplikację Pobierz aplikację