Naga MarketsBitcoin wyprzedza złoto. Kryptowaluty warte 2,3 bln dol.Bitcoin ponownie rozbudza wyobraźnie inwestorów, po tym jak najstarsza kryptowaluta wzrosła o 25% w ciągu ostatnich siedmiu dni w kierunku poziomów obserwowanych ostatni raz miesiąc temu.

Bitcoin rośnie szybciej niż złoto. BTC/USD w pobliżu 52 tys. dol.

Rajd ten kontrastuje z bardziej przyziemnymi wynikami tradycyjnych aktywów, takich jak akcje, obligacje i złoto w okresie niepokoju związanego z wysoką inflacją i spowalniającym wzrostem gospodarczym.W efekcie, od początku roku BTC/USD jest najlepiej radzącym sobie globalnym aktywem:

Wartość BTC zyskiwała we wtorek 4,6% i w połowie tygodnia poszerza aprecjację do czwartego dnia z rzędu, testując poziom 51,85 tys. dol.

Bitcoin wyprzedza złoto. Kryptowaluty warte 2,3 bln dol.
Notowania bitcoina pogłębiają lokalne maksima. Kurs BTC/USD

BTC przezwyciężył chiński zakaz realizowania transakcji kryptowalutowych i turbulencje wokół wprowadzenia cyfrowej monety jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze. Optymiści zwracają uwagę na sposób, w jaki kryptowaluty wydają się zyskiwać na Wall Street jako klasa aktywów, a także na komentarze amerykańskich regulatorów, które złagodziły obawy dotyczące ostrzejszego nadzoru.

invest

Byki wykazały się „niesamowitą odpornością” i „maksima wszech czasów nie wydają się bardzo odległe”, twierdzi Craig Erlam, starszy analityk w Oanda.

Bitcoin wyprzedza złoto. Kryptowaluty warte 2,3 bln dol.
Stosunek bitcoina do złota najwyższy od maja po rajdzie wirtualnej waluty. Źródło: Bloomberg
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Kryptowaluty na zielono. Etherereum, dogecoin i litecoin również w górę

Inne cyfrowe monety również pną się w górę: ether, binance coin, solana i dogecoin gwałtownie wzrosły w ciągu ostatnich siedmiu dni, według trackera Coinpaprika. Wolumen obrotu BTC jest o dwie trzecie większy niż etheru od początku października, według giełdy kryptowalutowej Kraken.

W przeciągu ostatniej doby ether (ETH) rośnie o 3% i testuje poziom 3500 dol., binance coin (BNB) kosztuje 434,6 dol (+0,73%), a xrp (XRP) 1,06 dol. (+1,7%). Dynamicznie rośnie natomiast dogecoin (DOGE), którego wartość pokonuje 26 centów po dobowym skoku o ponad 9%.

W efekcie powszechnych wzrostów na szerokim rynku kryptowalutowym, łączna kapitalizacja ekosystemu cyfrowych aktywów dodaje kolejną cegiełkę do wzrostów i osiąga pułap 2,3 bln dol.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here