Naga MarketsZgodnie z danymi wskaźnika Global Strength Indicator (GTI) autorstwa Bloomberga, kurs Bitcoina zbliża się do poziomów wyprzedania, najniższych od grudnia. Według wspomnianych odczytów wiele wskazuje, że notowania stabilizują się w okolicach 3500 dolarów i mogą liczyć na krótkoterminowe odbicie.


Czy Bitcoin znalazł dołek? Tak przynajmniej sugeruje GTI

Wskaźnik GTI autorstwa Bloomberga mierzy relatywną siłę rynku Bitcoina. Miara znalazła się na poziomie 35,83 co jest najniższym poziomem od grudnia i sygnalizuje zbliżające się wyprzedanie rynku:

Te artykuły również Cię zainteresują
indeks GTI Bloomberga
Źródło: Bloomberg

W krótkim terminie może to oznaczać możliwość odbicia kursu BTC, Bloomberg uczciwie przyznaje jednak, że wyraźne wsparcie rysuje się również na wysokości 3100-3000 dolarów i nie można odrzucać możliwości zejścia do wspomnianego poziomu przed dynamiczniejszą korektą wzrostową.

W środowe popołudnie na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego Bitcoina płacono niemal 3600 dolarów, a zmienność rynkowa praktycznie nie istnieje (wynosząc 0,15%). We wtorek najstarsza z kryptowalut chwilowo pogłębiała dotychczasowe minima z 2019, kurs jednak ostatecznie zamykał się powyżej zaznaczonego czerwoną linią wsparcia:

kurs Bitcoina 23 stycznia 2019
Źródło: Tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here