Naga MarketsChoć cena Bitcoina (BTC) od początku roku oscyluje w wąskiej konsolidacji 3000 – 4300 USD to w dalszym ciągu na notowaniach nie widać przesłanek do wzrostów. Podczas gdy gotówka staje się przestarzałym środkiem płatności, najpopularniejsza kryptowaluta może pochwalić się wzrostem popularności. Ilość transakcji Bitcoina w ostatnim miesiącu dotarły blisko historycznego szczytu.


Zobacz również: Japońskie banki stworzyły platformę opartą na blockchainie

Bitcoin zyskuje na popularności, a gotówka odchodzi do lamusa

Według brytyjskiego raportu pt.: ”Dostęp do gotówki” (Access to Cash Review) środki pieniężne są “bliskie upadku” w Wielkiej Brytanii, a transakcje gotówkowe niemal zanikną w ciągu najbliższej dekady. W międzyczasie, wielkość transakcji z użyciem BTC rośnie w siłę w związku z doniesieniami, iż ogromne firmy tj. Starbucks czy Kroger rozważają wprowadzenie metody płatności kryptowalutami. Utrzymująca się tendencja sugeruje, iż gotówka może zostać wyparta przez Bitcoina.

Naszą rolą, jako głównego dostawcy dla Bakkt, jest konsultowanie i rozwijanie aplikacji dla klientów, którzy zamieniają swoje cyfrowe waluty na dolary amerykańskie, które następnie będą mogły być używane w naszych sklepach – poinformował w oświadczeniu Starbucks.

Z raportu wynika również, iż płatności cyfrowe po raz pierwszy w historii wyprzedziły transakcje z użyciem gotówki. Prawie 400 bankomatów jest zamykanych co miesiąc w Wielkiej Brytanii, a setki oddziałów bankowych zamknięto w ostatnich latach. W tym czasie nastąpił wzrost o 100% ilości bankomatów BTC w Wielkiej Brytanii w zeszłym roku.

Bitcoin wyprze gotówkę? Transakcje blisko historycznego szczytu
źródło: CoinATMRadar

Niektórzy brytyjscy przedsiębiorcy coraz częściej odmawiają przyjęcia gotówki. Wynika to z wielu powodów: dodatkowe ryzyko każdego dnia i transportowanie pieniędzy do banku, gotówka jest wolniejsza i łatwiejsza do kradzieży przez pracowników oraz przechowywanie gotówki w miejscu działalności oznacza wyższe składki ubezpieczeniowe.

Wiele wskazuje na to, iż Wielka Brytania podąża śladami Chin i Szwecji, które szybko stają się pierwszymi bezgotówkowymi społecznościami. W Szwecji mniej niż 1% całej wartości płatności odbywa się w gotówce. Nawet za publiczne toalety płaci się kartą. Z kolei w Chinach szybki wzrost płatności WeChat i Alipay sprawił, że ​​gotówka jest praktycznie nieużywana na obszarach miejskich. Nawet uliczni przedsiębiorcy posiadają własne kody QR, aby akceptować napiwki i płatności.

Prawie 400 tys transakcji dziennie z użyciem BTC

Podczas gdy płatności gotówkowe tracą na popularności, Bitcoin zyskuje. Według danych sieci, 28 lutego transakcje z użyciem Bitcoina wyniosły aż 367 tys. To oznacza, że ​​ilość transakcji jest zbliżona do tej widzianej podczas bańki spekulacyjnej w grudniu 2017 roku.

Zobacz również: Bitcoin to inwestycja długoterminowa. 65 tys % stopy zwrotu przez ostatnie 7 lat

CoinATMRadar
źródło: Blockchain

Ostatnio obserwowałem liczbę transakcji na blockchainie Bitcoina i całkowitą liczbę transakcji na giełdach kryptowalut i utrzymują się one na najwyższych poziomach od ponad roku. Mimo że nadal pozostajemy w rynku niedźwiedzia to istnieje wiele powodów do optymizmu – zauważył Matti Greenspan, analityk w Etoro.

Jako przyszły system płatności, Bitcoin był krytykowany za słabą przepustowość sieci i opłaty. Ale infrastruktura szybkich i tanich transferów kryptowalutowych stale rośnie. Sieć Lightning zaczyna osiągać bezprecedensowy poziom adaptacji. W sieci pojawiają się kolejne węzły (and. nodes) oraz znaczna ilość bitcoinów do rozruchu.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here