Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCPosiadacze kryptowalut bez wątpienia mogą zaliczyć początek 2020 roku do udanych. Dzięki znaczącej aprecjacji cena BTC wzrastała z początkiem stycznia br. w najszybszym tempie od 2012 roku. W minioną niedzielę przekroczyła ona na moment nawet barierę 9 tys. USD. Czy tendencja wzrostowa będzie jednak w stanie się utrzymać na dłużej?


Czy Bitcoin znalazł wierzchołek? Tak przynajmniej sugeruje GTI

Zgodnie z danymi wskaźnika Global Strength Indicator (GTI) autorstwa Bloomberga, kurs Bitcoina znalazł się na poziomach wskazujących na jego wykupienie. Warto przy tym zwrócić uwagę, że jest to pierwsza taka sytuacja od szczytu z czerwca 2019 r. Wówczas cena BTC oscylowała jednak nieco poniżej 14 tys. dolarów, a teraz znajduję się poniżej 9 tys. USD.

Wskaźnik GTI autorstwa Bloomberga mierzy relatywną siłę rynku Bitcoina. Miara znalazła się powyżej wartości 73, co jest najwyższym poziomem od czerwca 2019 roku.

Źródło: Bloomberg
W krótkim terminie może to oznaczać możliwość odbicia i spadek ceny najstarszej z walut wirtualnych. Biorąc pod uwagę, że notowania Bitcoina od ponad pół roku mieszczą się w obrębie kanału spadkowego, trwałe odrzucenie jego górnego ograniczenia mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków nawet w rejon linii wyznaczającej dolne ograniczenie tej formacji.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BOŚ: PGNiG z obniżoną rekomendacją do “sprzedaj”. Spółka spada poniżej 4 zł za akcję
Następny artykułLibra pod lupą Banku Japonii i innych banków centralnych
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here