Naga Markets
bitcoin-zloto
Bitcoin i złoto. Źródło: unplash.com/@executium

Starszy analityk z Bloomberga prognozuje nadchodzący “super-cykl” na Bitcoinie. Porównał on tę kryptowalutę do złota, stwierdzając, że pod pewnymi względami BTC obejmuje dominację. Wśród kluczowych zalet czołowej wirtualnej waluty wymienił on rosnącą adopcję oraz ograniczoną podaż. Od początku 2023 r. Bitcoin przyniósł swoim inwestorom większe zwroty z inwestycji, niż jakikolwiek inny znany “zasób” inwestycyjny. 

  • Zdaniem Mike’a McGlone’a nadchodzi “super-cykl” na Bitcoinie. Ekspert ten spodziewa się dalszych wzrostów wartości czołowej kryptowaluty
  • Od styczniowego dołka cena BTC urosła o około 70%. Tym samym pod względem procentowych wzrostów w tym zakresie przewyższył on wiele innych “zasobów” inwestycyjnych, w tym złoto
  • Analityk z Bloomberga stwierdził, że największa z kryptowalut ma wiele zalet, które pomogą jej w dostaniu się na szczyt

Bitcoin wygrał ze złotem. Nadchodzi “super-cykl”

Starszy analityk z Bloomberg Intelligence stwierdził, iż to, że BTC znacznie prześcignął złoto pod względem proc. wzrostu od początku 2023 r., może zwiastować nowy “super-cykl” na jego wykresie. Posługując się kontem na Twitterze, podkreślił on, że jednymi z kluczowych zalet Bitcoina są ograniczona podaż i rosnąca adopcja. Według Mike’a McGlone’a czołowa kryptowaluta może przebywać w okresie przejściowym między byciem aktywem typu risk-on, a bardziej defensywną inwestycją przeciwko niestabilności gospodarczej i kryzysom bankowym.

Banki centralne nadal zacieśniają politykę monetarną pomimo spadków cen surowców i kryzysu bankowego, co zwiększa poważne ryzyko resetu gospodarczego” – podkreślił ekspert z Bloomberga.

Zdaniem Mike’a McGlone’a inwestorzy mogą zostać zmuszeni do zajęcia “zdecydowanego” stanowiska w sprawie Bitcoina, złota i obligacji. W jego opinii są to niektóre z “rzeczy”, które ludzie będą chcieli kupić, gdy gospodarka zostanie pogrążona w recesji. 

W ostatnim czasie Bitcoin został uznany za największego wygranego 2023 r. przez Goldman Sachs. Inni eksperci wskazali natomiast, że obecnie BTC może zachowywać się tak, jak złoto w latach 1970. Wówczas to gdy inflacja w Stanach Zjednoczonych wymknęła się spod kontroli, po tych wydarzeniach doszło do ponad 700% wzrostu cen metali szlachetnych. 

Aktualna sytuacja na wykresie BTC

Obecnie za jednego Bitcoina trzeba zapłacić nieco powyżej 27,4 tys. dol. za monetę. Wartość tej kryptowaluty spadła o blisko 3% w zakresie dobowym. W ciągu ostatnich 30 dni BTC handlował między poziomem 19,6 tys. dol., a 28,8 tys. dol. Przy aktualnym kursie od ATH z listopada 2021 r. kryptowalutę tę dzieli 60%. 

Niektórzy analitycy spekulują, że w kolejnym cyklu byka Bitcoin może dotrzeć do poziomu 1 mln dol. za monetę. Przykładowo Arthur Hayes będący założycielem giełdy BitMEX zakłada, iż stanie się tak w ciągu najbliższych 2-3 lat

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułNastawienie EBC jest bardziej jastrzębie niż Fed. Czy czekają nas dalsze wzrosty na EUR/USD?
Następny artykułRynki są efektywne. I tak ich nie pokonasz, twierdzi doktor Wojciech Świder
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.