Naga Marketsmoneta BitcoinNotowania najstarszej z kryptowalut w środowy wieczór testowały poziom 8250 dolarów i wybijały zakres akumulacji ceny, który rysował się od początku czerwca. W efekcie Bitcoin ponownie otwiera sobie drogę do aprecjacji, niecierpliwie oczekiwanej przez inwestorów. Czy kurs BTC ma szansę ponownie podejść w okolice 9 tysięcy dolarów w przeciągu kolejnych sesji? Tomasz Rozmus, prezes giełdy Tokeneo twierdzi, że jest to jak najbardziej możliwe.


Bitcoin realizuje plan. W którym kierunku mogą zmierzać wzrosty BTC?

Chociaż czwartkowa sesja przynosi korektę środowych wzrostów, to test poziomu 8250 dolarów pozwolił wybić lokalne maksima i zwiększyć presję popytową, która będzie pchała kurs BTC w kierunku tegorocznych maksimów:

„Bitcoin wybija zgodnie z planem. Bardzo czytelna faza re-akumulacji potwierdzona wolumenem.  Na rynku potrzebna jest dynamika wzrostu, jej brak w najbliższych sesjach może ponownie sprowadzić ceny do struktury akumulacyjnej. Dlatego uważam, że kluczowe znaczenie będzie miał ten weekend” – komentuje Tomasz Rozmus z Tokeneo w odcinku Crypto Flash.

Weekendy dla Bitcoina z zasady są bardzo ważne – z powodu ograniczonej płynności w tym okresie, soboty i niedziele w 2019 roku często przynoszą wysoką zmienność kryptowalut. Jako przykład wystarczy wziąć niedzielę z 19 maja, kiedy kurs BTC wzrastał o niemal 1000 dolarów:

Bitcoin na wykresie D1
Bitcoin na wykresie dziennym. Na zielono zaznaczono wzrostową niedzielę, na czerwono strefę re-akumulacji

Więcej na temat ostatnich ruchów Bitcoina oraz najważniejszych wydarzeń ze świata kryptowalutowego na antenie Comparic24.tv:

Bitcoin ciągnie w górę rynek altcoinów. Binance Coin i Dash liderami wzrostów

Na aprecjacji Bitcoina korzystają również altcoiny. W przeciągu ostatnich 24 godzin najlepiej radzą sobie Binance Coin oraz Dash zyskujące ponad 5%. Na trzecij pozycji plasuje się Ethereum ze wzrostami rzędu 4,7%. W czołówce traci jedynie Litecoin, który spada o 1,7%. Jest to jednak korekta ostatnich dynamicznych swingów aprecjacyjnych, dzięki którym w skali tygodnia LTC zwiększał swoją wartość o 30%. Warto zauważyć, że w trakcie środowej sesji Litecoin testował poziomy w okolicach 145 dolarów, które ostatni raz obserwowano w maju 2018 roku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here