Naga Markets GoogleW trakcie wtorkowej sesji notowania Bitcoina zyskiwały ponad 20% docierając aż powyżej 5000 USD, co było najwyższym poziomem od listopada 2018 roku. Tak znaczna aprecjacja najstarszej z walut wirtualnych sprawiła, że kryptowaluty znów stały się jednym z głównych tematów wśród inwestorów indywidualnych. Jak się okazuje, wzrosty te w znacznym stopniu przyczyniły się także do znacznego wzrostu zainteresowania Bitcoinem w popularnych wyszukiwarkach.


Google Trends pokazuje trendy w wyszukiwaniach poszczególnych haseł w internecie. Teraz wyniki wskazują, że w gronie internautów wzrasta zainteresowanie bitcoinem. Pytanie, które zadają sobie chyba wszyscy to to, czy jest to oznaka trwałej zmiany trendu także na wykresach giełd.

Liczba wyszukiwań słowa kluczowego „bitcoin” wzrosła w skutek niedawnego wzrostu ceny BTC niemal trzykrotnie z około 30 do 100. Rating ten jest kompilowany przez algorytmy, w których liczby reprezentują odsetki wyszukiwania w stosunku do najwyższego punktu na wykresie dla danego regionu i czasu. Wartość 100 jest szczytem popularności tego terminu.

Zainteresowanie BTC w ujęciu czasowym
Zainteresowanie BTC w ujęciu czasowym

Nigeria szuka BTC

Google Trends pokazuje ciekawe trendy także w kontekście zainteresowania kryptowalutą w poszczególnych krajach. Na przestrzeni ostatniego miesiąca rekordowe wyniki rejestruje się Nigerii i Chinach.

Zobacz także: BTC wyprzedzi Visa, MasterCard i PayPal…w ciągu zaledwie 10 lat

Zainteresowanie BTC wg regionu
Zainteresowanie BTC wg regionu

Kurs Bitcoin zwątpił w dalsze wzrosty

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych na giełdzie Bitstamp zauważymy, że w skutek dynamicznych, wtorkowych wzrostów cena Bitcoina wybiła górą z trwającej od drugiej połowy listopada 2018 r. konsolidacji, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w rejon 5850-6100 USD.

Może Cię zainteresować: Antonopoulos: wykorzystanie kryptowalut to niszowe hobby albo produkt desperacji

Biorąc jadnak pod uwagę środową i czwartkową reakcję podażową, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się, że nim do tego dojdzie, najpierw rynek wykona korektę spadkową, dla której realnym zasięgiem wydaje się rejon 4350 dolarów będących górnym ograniczeniem wcześniejszej konsolidacji.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs dolara rośnie – USD/JPY z dalszymi wzrostami?
Następny artykułDług publiczny Włoch zagraża stabilności Unii Europejskiej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here