Naga MarketsKliknij po więcej informacji

Po raz pierwszy od kryzysu finansowego w 2008 roku Fed ogłosił, że wszystkie duże banki Ameryki są bezpieczne. To niezwykle pozytywne uzupełnienie ostatnich słów Janet Yellen o których pisałem we wczorajszym komentarzu


Sektor bankowy świętuje i swoim dobrym nastawieniem zdołał podciągnąć resztę rynku. Wiele spółek zapowiedziało przyznanie dywidendy swoim akcjonariuszom, cześć z nich zapowiedziała skup akcji.

Fundusz @TheBigBanks stworzony niemal dokładnie 12 miesięcy temu dziś jest 43% wyżej niż w momencie ustanowienie. Co najlepsze, większość analityków przychyla się do opinii, że wzrosty sektora bankowego na Wall Street jeszcze potrwają.

Nawet akcje spółek technologicznych, które w minionych tygodniach radziły sobie dość miernie zdołały odrobić część strat. Poniżej indeks Nasdaq od początku maja:

Przemiana Carneya

Podczas ostatniego posiedzenia Bank of England rynek z zaskoczeniem przyjął do wiadomości jak wielu z członków MPC zagłosowało za podwyżką stóp procentowych. BoE od wybuchu kryzysu w 2008 roku prowadzi luźną politykę monetarną, podobnie jak pozostałe banki centralne. Decyzja o obniżeniu stóp, wynikająca z decyzji o Brexicie zdecydowanie uatrakcyjniła kredyty na Wyspach.

Wykorzystaj zmienność indeksów na platformie eToro

Szefujący BoE Mark Carney był jak do tej pory jednym z gołębi w zespole lecz wszystko wskazuje na to, że zaczyna zmieniać swoje nastawienie. Dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą dlaczego to takie ważne przedstawiam wykres GBP/USD od ostatniego posiedzenia BoE, 15 czerwca:

Widać, że pomimo Brexitu i pomimo całej farsy związanej z przedterminowymi wyborami w Wielkiej Brytanii inwestorzy wierzą, że szansa podwyżki stóp procentowych popchnie funta do góry. Wyobraźcie sobie co się będzie działo, gdy już faktycznie do tego dojdzie…

Bitcoin powraca do gry

Wygląda na to, że obecna konsolidacja BTC nie tylko nie przestraszyła obecnych ale i skusiła nowych kupujących. Analizując wolumeny z ostatnich 24 godzin można śmiało wskazać gdzie znajduje się największy popyta na wirtualną walutę:

Chyba po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją kiedy Korea przegania Poloniex w liczbie przehandlowanych Bitcoinów.

Musimy jednak pamiętać, że Koreańczycy niekoniecznie kupują BTC z powodów praktycznych. W Korei wciąż brakuje odpowiedniej infrastruktury, która umożliwi akceptację BTC w sklepach, a nowy rząd ma na głowie znacznie ważniejsze problemy niż legalizacja kryptowalut. Jedynym krajem, który nieustannie utrzymuje dynamiczne tempo wzrostu akceptacji Bitcoina jest Japonia. Jak widzimy powyżej, bitFlyer jest obecnie numerem dziesięć. Nie jest to wina spadku zainteresowania tą giełdą, a raczej mniejszymi wzrostami wolumenu w porównaniu z konkurencją.

Zatem, można wywnioskować, że ostatnie wzrosty wyceny BTC są głównie efektem spekulacji. Nie jest to oczywiście zła rzecz, lecz warto o tym pamiętać powiększając swój portfel.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here