Naga MarketsBitcoin wraca poniżej 19 tys. dol. BCH oraz BSV mocniej w dół razem z oryginalnym BTCW trakcie wtorkowej sesji kurs bitcoina najpierw pogłębiał historyczne maksima (ATH), aby następnie osunąć się o tysiąc dolarów w przeciągu zaledwie jednej minuty. Ostatecznie pierwsza sesja grudnia kończyła się spadkiem o 4,7%, a BTC powracał poniżej pułapu 19 tys. dol. Jak można się spodziewać, wywołało to również dynamiczniejszą reakcję spadkową na szerokim rynku altcoinów. W przeciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin SV (BSV) znajdowały się w gronie najsilniej tracących tokenów oddając około 6,5% swojej wartości.

  • W gronie 20 czołowych kryptowalut najsilniej tracą TRON, Cardano i EOS osuwając się o 7-8%
  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut kurczy się o około 3%, nadal utrzymuje jednak w okolicach kilkudziesięciomiesięcznych szczytów wynosząc niespełna 564 miliardy dol.
  • Bitcoin musiałby spaść poniżej strefy 16 tys. dol., aby rozpędzić dynamiczniejszą korektę

Bitcoin odsuwa się od historycznych maksimów. 20 tys. dol. nadal nie dla BTC

Gdy na początku bieżącego tygodnia kurs BTC mocniej rósł inwestorzy zakładali, że pokonanie psychologicznego poziomu 20 tys. dol. jest już jedynie kwestią czasu. Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp najstarsza kryptowaluta podchodziła jednak maksymalnie do 19 918 dol., po czym dynamiczniej się osuwała.

Te artykuły również Cię zainteresują
Należy jednak zauważyć, że od wrześniowych dołków, kiedy za jednego BTC płacono niewiele ponad 10 tys. dol. kurs kryptowaluty zyskiwał do obecnych poziomów około 90%, nie wykonując w tym czasie żadnej poważniejszej korekty spadkowej (oprócz ruchów z 25 i 26 listopada). Bezpieczna strefa wsparcia nadal znajduje się na wysokości poziomu 16 tys. dol. (wykres poniżej) i dopiero wybicie tego poziomu mogłoby być sygnałem, że na rynek bitcoina zmierza chwilowa dominacja niedźwiedzi.

Bitcoin nie pokonał 20 tys. dol., porusza się jednak nad bezpiecznymi wsparciami. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

BCH oraz BSV jednymi z liderów spadków

Na przestrzeni ostatnich 24 godzin w grupie najsilniej tracących kryptowalut znalazły się między innymi forki bitcoina: Bitcoin Cash (BCH) oraz Bitcoin SV (BSV) osuwające się w zakresie około 6,5%. W efekcie BCH spadał poniżej poziomu 300 dolarów, nadal konsolidując jednak w przedziale cenowym utrzymywanym od końcówki listopada, a BSV porusza się poniżej poziomu 170 dolarów.

Oba tokeny testowały wielomiesięczne szczyty około 2 tygodnie temu i od tego czasu już wyraźniej korygowały. Od strony technicznej ich powrót poniżej średniej ruchomej 200 EMA może być sygnałem powrotu dominacji strony podażowej.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWIG20 futures: istotne wyłamanie 1820-1874 pkt.
Następny artykułAmbra [AMB], Unibep [UNI] – Gorące spółki dnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here