Naga MarketsW trakcie środowego handlu notowania Bitcoina oraz szeregu innych, głównych kryptowalut wyraźnie wzrastają, powyżej 10%. Według danych portalu coinmarketcap.com prowodyrem aprecjacji jest EOS, którego użytkownicy czekają na niedzielny airdrop.


Zielony 12 kwietnia na rynku kryptowalut

Jak widać na poniższym zrzucie ekranu pozytywne ruchy notowane są na całej długości rankingu TOP10 tokenów kryptograficznych. W przypadku Bitcoina jesteśmy świadkami najsilniejszego, jednodniowego wzrostu od lutego, dzięki czemu cena powraca nad pułap 7 tysięcy dolarów, w końcu odbijając od testowanej przez cały kwiecień strefy wsparcia.

Źródło: Coinmarketcap.com

Od strony technicznej pierwszy istotny opór przed Bitcoinem rysuje się na wysokości 9300 USD (23,6% zniesienia Fibonacciego), nie licząc oczywiście psychologicznego poziomu 8 tysięcy USD, który na giełdzie Bitfinex był testowany w trakcie dzisiejszego handlu:

Źródło: Tradingview.com

Co jest powodem tak nagłego i pozytywnego odwrócenia na rynku kryptowalut? Bitcoin borykał w ostatnim czasie ze sprzedażą związaną z podatkami w okresie poprzedzającym ostateczny termin składania deklaracji w USA przypadający na 17 kwietnia. Niektórzy traderzy sugerują, że czwartkowy ruch może być początkiem odreagowania tej presji:

“Stosunek shortów do longów w ostatnim czasie mocno wzrósł”, powiedział Nick Kirk, z Cypher Capital, firmy handlującej kryptowalutami. “Suma zakupów wzrosła w ostatnich godzinach, a wiele z tych krótkich transakcji zostało zlikwidowanych, pomagając napędzić rajd”. 

Presja podatkowa na Bitcoinie może być rzeczywiście silna. Szczególnie, że amerykańskie gospodarstwa prawdopodobnie są winne 25 miliardów dolarów z zysków kryptowalutowych. O masowej wyprzedaży kryptowalut w związku z tym faktem ostrzegano już na początku miesiąca.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W przypadku młodszego kuzyna Bitcoina, Bitcoin Cash (BCH), cena testuje lutowe minima na wysokości 750 USD. Najbliższe wsparcie to minima kwietniowe (tuż pod 600 USD). Dopiero wybicie dołków sprzed dwóch miesięcy pozwoli otworzyć drogę w kierunku ponownego testu okrągłego pułapu 1000 USD.

Źródło: Tradingview.com

Więcej o dzisiejszych ruchach na rynku kryptowalut usłyszysz podczas dzisiejszego webinaru, który rozpoczyna się już o 20:00!

Łączna kapitalizacja rynku nadal nisko

Chociaż w trakcie środowej sesji sytuacja wygląda naprawdę pozytywnie, to rynek kryptowalut czasy swojej supremacji ma nadal daleko za sobą. Warto przypomnieć, że jeszcze na początku roku łączna kapitalizacja wszystkich tokenów przekraczała $800 miliardów. Teraz wynosi niespełna 300 miliardów (bariera ta utrzymuje się od drugiej połowy marca):

Dobowe wolumeny transakcji również są prawie trzykrotnie niższe niż w szczytowym momencie popularności rynku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here