Naga Markets

Bitcoin (BTC) wzrósł we wtorek o 1,5% w trakcie sesji azjatyckiej przebijając poziom 50 000 USD, po odbiciu na rynkach akcji i innych ryzykownych instrumentach finansowych, choć wiele aktywów kryptowalut nadal pozostaje na krawędzi po sobotnim ostrym i nagłym spadku. Największa na świecie wirtualna waluta kosztuje we wtorek około 51 400 USD, po pozytywnym zamknięciu w poniedziałek o 2,2%.

  • Ryzyko Omicron wygląda o wiele łagodniej niż zostało przetrawione przez rynek
  • W porównaniu ze swoim większym odpowiednikiem, ether osiągnął wartość 0,085 względem bitcoina, co stanowi niemal czteroletni szczyt
  • Kapitalizacja rynkowa bitcoina spadła do około 932 miliardów dolarów z 1,25 biliona dolarów (z dnia 21 października)
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Weekendowy krach bitcoina (BTC) największy od maja

Bitcoin spadł w sobotę aż o 22% do prawie 42 000 USD w wyniku połączenia realizacji zysków i obaw makroekonomicznych, ale nieco później w trakcie sesji odbił się, a słaba płynność weekendowa przywróciła impulsy wzrostowe.Ogólne zaufanie do rynku kryptowalut jest nadal wysokie, a nastroje wracają na rynek, ponieważ w poniedziałek widzieliśmy powrót apetytu do ryzyka. Ryzyko Omicron wygląda o wiele łagodniej niż zostało przetrawione przez rynek – napisał Edison Pun, starszy analityk rynku w Saxo Markets.

Analitycy kryptowalut nie są do końca pewni, co spowodowało weekendową wyprzedaż. Wskazywali jednak na gwałtowny spadek pożyczek zabezpieczających i świeżych pozycji na kontraktach terminowych, a także na aktywność wielorybów BTC jako powód masowych spadków.

Weekendowy krach był największy od czasu 31-procentowego spadku ceny bitcoina 19 maja. Według platformy analitycznej Coinglass, kapitalizacja rynkowa bitcoina spadła do około 932 miliardów dolarów z 1,25 biliona dolarów (z dnia 21 października).

Bitcoin posiada historyczny szczyt na poziomie 69 000 USD 10 listopada. W porównaniu ze swoim większym odpowiednikiem, ether osiągnął wartość 0,085 względem bitcoina, co stanowi niemal czteroletni szczyt.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: komentarze giełdowe | kurs franka w kantorach | cena ropy | dow jones kurs | kurs dolars | system blik | biomed lublin cena akcji |


Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here