Naga Markets

Bitcoin wraca do niedźwiedziej konsolidacji. Ethereum, Solana i Avalanche na czerwonoBitcoin (BTC) spadł ponownie w otchłań miesięcznego zakresu handlowego między 19 000 a 22 000 dolarów, co jest częścią szerszej wyprzedaży na rynku kryptowalut. Największy cyfrowy token traci w tym momencie 3% i kosztuje mniej niż 22 tys. dol. Drugi pod względem wielkości token Ethereum (ETH) i mniejsze wirtualne monety, takie jak Avalanche (AVAX) i Solana (SOL), realizują silniejszą deprecjację.

  • W ubiegłym tygodniu najsilniej osuwały się notowania Solany oraz TRON (TRX) oraz Polgyon (MATIC)
  • Ponad sześcioprocentowe zyski w ujęciu tygodniowym notował natomiast natywny token sieci Ethereum
  • W poniedziałek na rynku dominuje natomiast kolor czerwony, a AVAX, SOL i ETH znajdują się w gronie liderów spadków (jeżeli chodzi o 20 największych aktywów pod względem kapitalizacji)
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Bitcoin wraca do zakresu niedźwiedziej konsolidacji

Notowania Bitcoina w ubiegłym tygodniu podjęły walkę z 50-dniową wykładniczą średnią ruchomą (50 EMA), ta jednak okazała się nierówna i ostatecznie kryptowalutowe byki musiały uznać wyższość dynamicznego oporu. Ten sprowokował poniedziałkowe spadki – napędzane również przez umocnienie kursu dolara amerykańskiego – a BTC/USD powraca do zakresu ruchu bocznego z czerwca-lipca.Ostatnią szansą na ochronę przed mocniejszym zejściem do zakresu obecnej konsolidacji mogą być maksima z początku lipca, które zadziałają jak lokalne wsparcie.

Bitcoin walczy z górnym ograniczeniem wybitej w ubiegłym tygodniu konsolidacji. Notowania BTC/USD
Bitcoin walczy z górnym ograniczeniem wybitej w ubiegłym tygodniu konsolidacji. Notowania BTC/USD

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Notowania BTC w kierunku 30 tys. dol.? W tym tygodniu większa zmienność przez Fed

Kryptowaluty mogą ponownie zacząć się mocniej ruszać przed oczekiwaną podwyżką stóp procentowych Rezerwy Federalnej (Fed) w środę i zestawem wyników od firm technologicznych w USA w obliczu spowalniającej gospodarki.

Ostatnie dwie podwyżki stóp przez amerykański bank centralny zakończyły się osłabieniem nastrojów rynkowych. Słabe wyniki mogą pociągnąć w dół akcje technologiczne i Bitcoina, biorąc pod uwagę korelację między nimi. Mimo to, niektórzy prognostycy nadal wierzą, że najgorszy okres spadkowy Bitcoin ma już za sobą po 53% deprecjacji w tym roku.

– Jeśli inwestorzy kryptowalutowi mogą przełknąć w tym tygodniu prawdopodobną zmienność wywołaną przez Fed, powinno się okazać, że środowy wzrost powyżej 24 000 dol., nie był tylko błyskiem w oku –  powiedział Antoni Trenchev, współzałożyciel Nexo.

XTB

Podczas gdy wszelkie wskazówki dotyczące stabilizacji kryptowalut są nadal bardzo niepewne, są wystarczające dla niektórych obserwatorów rynku, aby nastawiać się na wzrosty.

Trenchev z Nexo i Rick Bensignor z Bensignor Investment Strategies wskazali poziom 30 000 dol. jako kolejny cel, sugerując, że to właśnie tam Bitcoin może zmierzać przed napotkaniem mocniejszych oporów technicznych.

Kryptowaluty świecą się w poniedziałek na czerwono. Avalanche, Solana i Ethereum liderami spadków

7,4% w momencie pisania tego tekstu osuwają się notowania Avalanche (AVAX). Token kosztuje 22,4 dol. i od początku roku oddaje ponad 80% swojej wartości. O 5,7% kurczy się Solana (SOL), kosztująca 38,55%, a 5,4% oddaje Ethereum (ETH) wracając bliżej 1520 dol.

Ponad pięcioprocentową deprecjację w gronie 20 największych tokenów notują również Dogecoin (DOGE) oraz Polkadot (DOT), które kosztują kolejno 0,06 oraz 7,10 dol.

Łączna kapitalizacja całego rynku cyfrowych aktywów osuwa się o 3,5% i znowu schodzi do granicy 1 biliona dolarów. Dominacja Bitcoina – mierząca jego udział w łącznej wartości całego ekosystemu cyfrowych aktywów – stoi natomiast na poziomie 40%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkobp kurs akcji | ten square games giełda | giełda xtb | kurs ropy | celon pharma akcje rekomendacje | dax akcje | akcje livechat |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here