Naga MarketsIndeks S&P 500 może spaść poniżej aż 3000 punktów, ostrzega analityk z rynku kryptowalut Tone Vays. Uważa, że to groźne dla bitcoina, który jest skorelowany z indeksem w 95 proc. Dodaje jednak, że cena kryptowauty nie wybije się raczej z zakresu między 6 000 USD a 10 000 USD do 2021 r.

  • Inwestor uważa, że do 2021 r. nie czeka nas na wykresie BTC nic wielkiego.
  • Bierze jednak też pod uwagę spadek do 7 000 USD.

Bitcoin w 2020 r.

W najnowszym odcinku swojej serii Trading Bitcoin na YouTube, Tone Vays skupił się na tym, co czeka bitcoina w najbliższym czasie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zauważa on, że para BTC / USD utknęły w zakresie pomiędzy 9 000 a 10 000 USD. W tle słychać, że pojawiły się już teorie, które sugerują, że bitcoin „odłączał się” od wpływów makro i innych aktywów, choć Vays chyba nie jest przekonany co do tej kwestii. Zwraca uwagę na indeks S&P 500.

Pamiętajmy, że w USA nie dzieje się też zbyt wiele dobrego pod kątem rynków. Wraz ze wzrostem liczby infekcji koronawirusem pojawiają się prognozy dotyczące bezrobocia, które nie napawają optymizmem.

Tak, jak mówiłem od miesięcy, nie mam powodu, aby odchodzić od mojej prognozy z początku roku – bitcoin utknie teraz między 6000 a 10 000 USD, co potrwa przez większość tego roku – tłumaczy Vays.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Vays jest jednak zaniepokojony

Na poziomie technicznym, Vays jest jednak zaniepokojony. Chodzi mu o RSI bitcoina. Zauważa, że RSI załamało się poniżej długoterminowej linii trendu.

Dodał, że jeśli niedźwiedzie zwyciężą teraz z bykami, potencjalnie poziom wsparcia dla pary BTC / USD powinien znaleźć się w strefie 7 000 USD, z RSI około 30.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here