Naga MarketsBitcoin BTC coinRynek Bitcoina ostatnio przekroczył poziom obrotu z końca 2017 r., kiedy BTC odnotował historyczny szczyt przy poziomie 20 tys. USD. Tym samym rynek BTC całkowicie wyszedł z niskiego wolumenu obserwowanego w styczniu. Największy wzrost pochodzi z nowo uruchomionych kontraktów futures i zwiększonej aktywności na BitMEX. Wiodąca giełda kontraktów terminowych wskazała, że ​​otwarte pozycje kilkakrotnie przekroczyły 1 miliard dolarów w drugiej połowie roku.


Bitcoin: Kontrakty terminowe zwiększają atrakcyjność BTC?

Według komentatora rynku w Twittera, Charlesa Edwardsa, 90-dniowy wolumen Bitcoina ostatnio wyniósł aż 40% więcej niż w czasie najwyższych poziomów odnotowanych pod koniec 2017 roku. W jego ocenie taka sytuacja „ma potężne implikacje”.

Rynek spot BTC, który od lat był źródłem kreowania cen, został wyparty przez większy, bardziej zwinny rynek kontraktów terminowych. Kształtowanie cen odbywa się zarówno na rynkach kontraktów terminowych BitMEX i Binance, jak i CME i Bakkt, które przyciągają inwestorów głównego nurtu z rozliczanymi gotówką i fizycznie dostarczanymi kontraktami futures na BTC.

Rynek BTC jest również zależny od wzajemnych zależności między wpływami walutowymi, a wypływami. Ruchy BTC do giełd sygnalizują presję na sprzedaż. Z drugiej strony po napływie nowych Tetherów (USDT) zwykle następuje wzrost. W ciągu ostatnich kilku miesięcy profil przepływu sygnalizuje potencjalny spadek cen z powodu malejących źródeł nowej płynności. Dodatkowo wskaźnik strachu i chciwości Bitcoina obniżył się ponownie do poziomu „strachu”.

W przypadku BTC prawie wszystkie czynniki determinujące okres rajdu mogą się zmieniać w ciągu kilku dni, a nawet godzin. BTC wykazało, że nawet przy obniżonych cenach, potężny wzrost jest możliwy w krótkim ostępie czasu. Aktywność USDT również zmienia się szybko. Obecnie każda moneta USDT obracana jest około cztery razy w ekosystemie wymiany w ciągu jednego dnia. W szczytowych okresach aktywności każda moneta porusza się więcej niż 11 razy dziennie, co daje 4,1 miliarda łącznego obrotu.

Zobacz również: Bitcoin (BTC) po 16 tys. USD do końca roku, twierdzi CEO Binance, Zhao

Bitcoin kosztuje ponad 8700 USD

BTC spadł pod koniec ubiegłego tygodnia, porzucając poziomy powyżej 9 000 USD. We wtorek najpopularniejsza moneta oscyluje przy poziomie 8700 USD. Dominacja kapitalizacji rynkowej BTC skurczyła się do 66,1%, ponieważ BTC zaliczyło przecenę, podczas gdy altcoiny na razie utrzymują względnie stabilne ceny. Łączna kapitalizacja BTC wynosi ponad 158 mld USD, a wolumen z ostatnich 24 godzin przekroczył 15 mld USD.

Kurs BTCUSD we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com 12 11 19
Kurs BTCUSD we wtorek na interwale dziennym źródło tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here